Organizatorzy od początku zapowiadali, że ta edycja Hip-Hop Festiwalu będzie się różnić od poprzednich. Już w sobotę (24 września) w szczecińskim Teatrze Letnim prawdziwe święto dla fanów muzyki rap!

Choć jesień za oknem już w pełni, przed nami jedna z ostatnich okazji, by w tym roku wysłuchać koncertów w Teatrze Letnim. Obiekt zlokalizowany w Parku Kasprowicza zyskał po przebudowie pełne zadaszenie również nad widownią. Fani mogą bez obaw zaplanować sobotni wieczór w towarzystwie ulubionych raperów, a żadne warunki pogodowe tego nie pokrzyżują. Po dwóch edycjach w Netto Arenie do Teatru Letniego zawita szczeciński Hip-Hop Festiwal.

Klasyczne brzmienia

Skład festiwalu robi wrażenie! Zagrają Łona i Webber, Kaliber 44, O.S.T.R., Małpa oraz Gruby Mielzky! Takiego zestawienia fani nie widzieli od lat. W line-upie zwraca uwagę brak tzw. nowej szkoły i ulubieńców młodszej publiczności.

– Teatr Letni to mimo gruntownej przebudowy wciąż miejsce z bogatą historią, reprezentacyjny obiekt Miasta Szczecina. Uznaliśmy, że repertuar musi być odpowiedni. Stąd pomysł, by zaproszenia skierować do takiego właśnie zestawu artystów – mówi Piotr Trafny, organizator.

Jedną z gwiazd jest legendarny Kaliber 44, który niezmiennie tworzą jego założyciele bracia Abradab i Joka. Na koncertach wspiera ich DJ Eprom. Grupa gra zaledwie kilka występów rocznie. – Musieliśmy ich mocno przekonywać, gdyż starannie dobierają okoliczności do koncertowania. Pomogła magia amfiteatru, ciekawy dobór pozostałych artystów. A także miłe wspomnienia, bowiem kilka lat temu zagrali tu specjalny koncert z orkiestrą szczecińskiej Filharmonii – podkreśla Trafny.

Szczecińska duma

Łonę i Webbera można spotkać w Szczecinie przy odrobinie szczęścia nawet kilka razy w tygodniu. Wystarczy, że mieszkacie lub pracujecie w niedalekim sąsiedztwie od laureatów Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina. Ale okazji, by zobaczyć ich na żywo podczas koncertu w rodzinnym mieście, nie ma zbyt wiele! W ciągu ostatnich 4 lat zagrali zaledwie jeden regularny koncert w Szczecinie.

– Łona i Webber, oczywiście w towarzystwie muzyków zespołu The Pimps, zagrają jako ostatnia gwiazda o 21:30. Zależało nam na mocnej reprezentacji szczecińskiej sceny, a udało się na ten wieczór powołać absolutnie najlepszych napastników! Ich koncerty zachwycają, nic więc dziwnego, że mają sporo fanów poza „hip-hopową bańką”. Potwierdzają to choćby znakomicie przyjęte występy na Pol’And’Rock (dawniej Przystanek Woodstock) – zapewnia Piotr Trafny.

Jubileusz O.S.T.R.

Adam Ostrowski, czyli O.S.T.R., świętuje w tym roku jubileusz 20-lecia kariery scenicznej. Zaczął od koncertu w rodzinnej Łodzi, gdzie w Atlas Arenie zgromadził kilkanaście tysięcy widzów. Obecnie rusza w jesienną trasę i 24 września będzie z jedyną wizytą w Szczecinie z tej okazji. Raper zawsze podkreślał swoje silne związki ze stolicą Pomorza Zachodniego. Oprócz licznych udanych koncertów w Słowianinie czy na Juwenaliach, to także wieloletnia współpraca z PMM.

– Szczecińska publiczność uwielbia O.S.T.R., jest więcej niż pewne, że fani zgotują mu naprawdę gorący aplauz w ramach podziękowania za te wspólne 20 lat – mówi Trafny.

Koncert łódzkiego rapera rozpocznie się o 18:30.

Premierowe koncerty

Koncerty Małpy i Grubego Mielzky'ego to prawdziwa gratka dla fanów. Tym bardziej, że obaj po raz pierwszy zaprezentują szczecińskiej publiczności swoje ostatnie albumy. Gruby Mielzky rok temu wydał doskonale przyjęty LP „Do wesela się zagoi”. Natomiast Małpa od paru miesięcy promuje świeże wydawnictwo zatytułowane „Bóg nie gra w kości”. Co ciekawe raperzy mają na koncie wspólny projekt „Rottenberg” i przez wiele lat grali z tym samym DJ-em Chwiałem (The Returners). Aktualnie Małpie towarzyszy Steve Nash, producent i multiinstrumentalista. Być może szczeciński festiwal będzie okazją do wzajemnych gościnnych występów?

Ostatni taki bal

Hip-Hop Festiwal jest jednym z ostatnich wydarzeń zaplanowanych w tym roku w Teatrze Letnim. W połączeniu z niską ceną biletów to doskonały pretekst, by w sobotę wybrać się do Parku Kasprowicza.

– Aktualnie ceny na pojedyncze koncerty to 70-80 złotych, a otrzymujemy festiwalowy pakiet pięciu uznanych artystów za 99 złotych w przedsprzedaży i 120 złotych w dniu koncertów. Wejściówki można zakupić na platformach Ticketos.pl & Bilety.fm – poleca Piotr Trafny. – Przypominamy, aby nie stresować się pogodą. Oczywiście przyda się już grubsza bluza, ale obiekt jest w całości zadaszony i nic nam nie zakłóci muzycznego święta – dodaje.

Hip-Hop Festiwal odbędzie się w Teatrze Letnim już w najbliższą sobotę, 24 września. Na oficjalne after party zaprasza klub City Hall.

Harmonogram koncertów:

17:00 - otwarcie koncertów & DJ SET

17:30 - Gruby Mielzky

18:30 - O.S.T.R.

19:30 - Małpa

20:30 - Kaliber 44

21:30 - Łona/Webber & The Pimps

Link do biletów: https://ticketos.pl/event/4447/hip-hop-festiwal-teatr-letni-szczecin