koncerty imprezy cykliczne

LETNIE KONCERTY PLENEROWE: YAGA KOWALIK „Chansons d'amour – Piosenki miłości”

fot. materiały prasowe/ źródło: yagakowalik.pl

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 10.07.2022
O której godzinie?
16:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Yaga Kowalik to artystka, wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka licznych festiwali piosenki. Jej koncerty to prezentacja najpiękniejszych i najbardziej znanych przebojów z repertuaru artystów estrady francuskiej, takich jak: Edith Piaf, Juliette Gréco, Dalida czy Charles Aznavour.

 

Koncertowała w Paryżu, m.in. w Teatrze Essaion oraz w paryskich kabaretach. Po jednym z koncertów znany francuski krytyk muzyczny Bernard Merle nazwał Yagę Kowalik w swoim artykule „Czarną Perłą z Krakowa”. Brawurowa interpretacja piosenek, świetna gra instrumentalisty, a także oprawa muzyczna koncertu (koprodukcja polsko-francuska) „przenoszą” słuchaczy w świat paryskiej, artystycznej bohemy do dzielnicy Montmartre.

Yaga Kowalik – wokal

Walentyn Dubrowskij – fortepian, akordeon

 

Od wielu lat w czasie wakacji Zamek organizuje na swoim dziedzińcu Letnie Koncerty Plenerowe. Wśród zaproszonych wykonawców są zespoły i artyści reprezentujący różne nurty i gatunki muzyczne, m.in. muzykę klasyczną, rozrywkową, filmową, etniczną, jazz czy swing. Koncerty będą odbywać się w każdą niedzielę lipca o godz. 16:00. Wstęp wolny.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję