spotkania inne

Leonia Chmielnik Forma • Faktura. Wystawa z okazji 50-lecia pracy artystycznej [wernisaż]

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 14.09.2017
O której godzinie?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Na przygotowywanej ekspozycji zostaną po raz pierwszy pokazane m.in. cztery wielkoformatowe nowe rzeźby, przygotowane specjalnie z myślą o wystawie jubileuszowej, a także rysunki, szkice koncepcyjne i małe formy rzeźbiarskie powstałe na przestrzeni wielu lat.
Leonia Chmielnik wybitna artystka, związana ze Szczecinem i Pomorzem Zachodnim od 1967 roku. Urodziła się w Cieszynie 21 lutego 1941 roku. W roku 1965 uzyskała dyplom na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu w zakresie specjalizacji rzeźby architektonicznej. Studiowała rzeźbę w pracowniach prof. Jacka Pugeta i prof. Bazylego Wojtowicza, a rysunek u prof. Tadeusza Brzozowskiego.

Artystka zajmuje się rzeźbą monumentalną, parkową i kameralną, rysuje i maluje, tworzy krótkie formy poetyckie. Jest współautorką m.in. monumentalnego pomnika Anny Jagiellonki i Bogusława X usytuowanego przy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Autorka licznych statuetek, medali i reliefów tworzonych na zamówienie, wręczanych zwycięzcom konkursów lub oficjalnym gościom. Od 1977 r. jest rzeczoznawcą w zakresie rzeźby współczesnej.

O randze i znaczeniu artystki oraz zasługach w zakresie działalności twórczej, świadczy jej uczestnictwo w licznych wystawach, plenerach i sympozjach w kraju i za granicą.

Wystawa będzie prezentowana w zamkowych galeriach do 15 października br.

Galeria Gotycka, Galeria Wschodnia (wejście J z dużego dziedzińca)
Leonia Chmielnik Forma • Faktura. Wystawa z okazji 50-lecia pracy artystycznej
Wernisaż 14 września (czwartek) o godz. 17.00.
Wstęp wolny.
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję