To będzie nowość w naszej komunikacji miejskiej. Na początku przyszłego roku na ulice Szczecina wyjadą pojazdy, w których w czasie podróży będzie można doładować baterie telefonów, tabletów i innych mobilnych urządzeń.
Rozładowane baterie będzie można doładować w czterech nowych autobusach, które zamierza kupić Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe Dąbie. Właśnie ogłoszono przetarg na ich zakup. Na oferty SPA Dąbie czeka do 31 maja. Nowe niskopodłogowe pojazdy miałyby być dostarczone do połowy lutego 2017 roku.

Porty USB, dzięki którym będzie można uratować rozładowane komórki czy tablety zostaną zamontowane na poręczach przy każdych drzwiach w autobusie. To nie jedyna nowość w zamawianych pojazdach. Autobusy mają być wyposażone także w urządzenia umożliwiające obserwację wnętrza pojazdu w zakresie 360°, tzw. „System 360° VIU”.

W pojazdach wyodrębnione będą miejsca do przewozu wózków inwalidzkich i wózków dziecięcych. Oprócz tego zostaną zamontowane wyświetlacze linii, monitory LCD, system automatycznego wykrywania i gaszenia pożaru w komorze silnika.

Całość finansowana będzie z posiadanych i bieżących środków własnych spółki.