Młode zespoły ze Szczecina i okolic mogą wygrać nagranie teledysku oraz spełnić marzenie wydania własnego utworu na oficjalnym wydawnictwie Born In Szczecin 4. Aby to osiągnąć, najpierw wystąpią na przeglądzie Made In Szczecin 4 – pierwszy koncert już w tę niedzielę we Free Blues Clubie. Publiczność za darmo posłucha rodzimego rocka, rapu czy bluesa.

Przegląd Made In Szczecin 4 organizuje grupa dziennikarzy ze Stowarzyszenia Made In Szczecin. Ich misją jest promowanie lokalnych inicjatyw kulturalnych. Skupiają się głównie na promocji młodych zespołów muzycznych, czego owocem są wydawane corocznie płyty Born In Szczecin. Na składance znajdują się kapele, które wzięły udział w konkursowym przeglądzie oraz nieco bardziej znane szczecińskie formacje zaproszone przez wydawców. W niedzielę 6 kwietnia odbędzie się pierwszy z koncertów przeglądowych najnowszej edycji.

Przez przegląd do gwiazd

- Przegląd to jeden z etapów. Później to internauci zdecydują, czyja muzyka najbardziej przypadła im do gustu i kto zasługuje na nagrody – mówi Karolina Woźniak, dyrektor artystyczny Made In Szczecin. 

Na koncercie zostaną nagrane dźwięk i obraz – później klipy live trafią na YouTube. W kilkudniowym internetowym głosowaniu zalogowani użytkownicy wybiorą ulubione kapele za pomocą popularnych „lajków”. Dziesięć najlepszych zespołów znajdzie się na Born In Szczecin 4.

Zwycięzcy przeglądu otrzymają także możliwość nagrania teledysku. Zajmie się tym partner technologiczny Made In Szczecin, mstudio.net.pl. Firma kręciła klipy choćby takich zespołów, jak Luxtorpeda czy Big Fat Mama. 

Wygrani wystąpią też jako support zespołu Ukeje, który 18 lipca będzie gwiazdą premiery Born In Szczecin 4 na Zamku Książąt Pomorskich – dodaje Karolina Woźniak. Ukeje zaprezentuje wtedy wyjątkowy, akustyczny repertuar.

Posłuchamy ich w najbliższą niedzielę

Lista zespołów, które staną przed szansą na dobry występ już 6 kwietnia we Free Blues Clubie przedstawia się następująco:

1. Rockasta (g. 17:00)

2. Alice in Wonderland - band (g. 17:20)

3. Kępisty Quartet (g. 17:40)

4. PodKultura (g. 18:00) 

5. Kartman (g. 18:20)

6. Insomnia (g. 18:40) 

7. Black Jack (g. 19:00)

8. Alcometaloholic (g. 19:20)

9. Half Accidental (g. 19:40)

10. The Jammos (g. 20:00)

 

Cechą przeglądu Made In Szczecin jest zapraszanie artystów grających różnorodne gatunki muzyczne. Na koncertach znajdą coś dla siebie miłośnicy rocka, popu, rapu i bluesa. Naszą misją jest przekonać ludzi, że muzyka, której nie znają, może być dużo lepsza od tej, którą codziennie mogą usłyszeć w radiu czy telewizji. No i jest nasza, szczecińska – mówi Karolina Woźniak z Made In Szczecin.

Koncert rozpocznie się 6 kwietnia o godzinie 17, wstęp jest darmowy. 13 kwietnia zaprezentuje się pozostałych 10 zespołów wybranych w rekrutacji.

Przegląd Made In Szczecin jest wspierany przez Urząd Miasta Szczecina. Partnerem technologicznym przedsięwzięcia jest mstudio.net.pl. Backline dla zespołów dostarczy sklep muzyczny Rockman.

Działania na rzecz lokalnych kapel wspierają także Free Blues Club, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin Blog i Szczecin nie jest wioską z tramwajami.