Znakomite wiadomości dla szczecińskich fanów teatru! Warto już teraz zainteresować się festiwalem Kontrapunkt! Co prawda przegląd tradycyjnie zatrzęsie Szczecinem w kwietniu, ale niedawno poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące programu tego wydarzenia.
Najpierw dla najmłodszych
Od pewnego czasu ważną częścią festiwalu jest tzw. Mały Kontrapunkt. Jego zapowiedzią będzie marcowa premiera nowego przedstawienia dla dzieci. „Balbaryk” w reżyserii Zbigniewa Niecikowskiego - koprodukcja z festiwalem. Będzie to „opowieść o wesołym, przyjaznym Balbaryku, mieszkającym w gwarnej i szczęśliwej krainie Tutaj. Pewnego dnia to spokojne życie zostaje zakłócone, gdyż całe Tutaj ogarnia Wielka Cisza. Wszystko, co Balbaryk zna i kocha, jest zagrożone...”.

Janda w roli słynnej divy
25 stycznia rozpoczęła się także sprzedaż biletów na spektakl zaplanowany na inaugurację programu kwietniowych inscenizacji konkursowych. To przedstawienie „Maria Callas. Master class”, w którym w roli tytułowej będzie można zobaczyć Krystynę Jandę. Dodatkowe spektakle w ramach festiwalu są przewidziane 18 i 20 kwietnia. Bilety do nabycia w Teatrze Współczesnym oraz Teatrze Lalek „Pleciuga” w cenie 120 i 140 zł.

Między nami dobrze jest?
Przygotowaniem do tegorocznej edycji festiwalu będą spotkania dyskusyjne (pierwsze z nich zatytułowane „Między nami dobrze jest? „Nowy” teatr nie(po)rozumienia” odbyło się w miniony poniedziałek). Poprowadzi je profesor Dariusz Kosiński. Wykładowca w Katedrze Performatyki Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a od kwietnia 2014 także zastępca dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, będzie mówił m.in. o języku współczesnego teatru i o tym, co budzi trudności w jego odbiorze.

Dalsze szczegóły na stronie: www.kontrapunkt.pl