Piasek, Dżem, Paranienormalni, Jerzy Połomski, Halina Kunicka i aż dwa koncerty gwiazd disco polo. W tym sezonie, w przeciwieństwie do poprzedniego, w Teatrze Letnim będzie się działo.
Jak informuje Andrzej Kus, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych, tegoroczny sezon artystyczny w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec startuje już 20 maja. - Wtedy, podczas Święta Strażaka wystąpi Andrzej Piaseczny – mówi Kus.

Kolejny koncert zaplanowano 9 dni później. 29 maja w amfiteatrze odbędzie się impreza „Disco Polo Night”. Na scenie zobaczymy zespoły Boys, Weekend i After Party (bilety 30 - 60 zł). 1 czerwca najmłodsi zostaną zaproszeni na imprezę z okazji Dnia Dziecka, a dwa dni później na deskach Teatru Letniego wystąpi fenomenalna i legendarna grupa Dżem (bilety 50 – 70 zł).

- 5 czerwca przeniesiemy się na „Festiwal Niezapomnianych Gwiazd”. Wystąpią Halina Kunicka, Wojciech Gąssowski oraz Jerzy Połomski [bilety 63 – 90 zł]. Kolejnym zarezerwowanym terminem jest 11 czerwca. Będzie to okazja do wzięcia udziału w Święcie Konwalii – wymienia rzecznik ZUK.

Kolejna gratka dla miłośników muzyki disco to impreza „Disco Stars”, którą zaplanowano 17 czerwca. Wystąpią m.in.: Shazza, zespoły Nova, Skaner, Ladies i Milano (bilety 30 – 50 zł).

25 czerwca na scenie amfiteatru odbędzie się finał Turnieju Tenorów (bilety 30 – 120 zł) organizowany przez Operę na Zamku, która 2 lipca zaprasza także na widowisko Rock'n Balet (bilety 20 – 40 zł).

Cztery kolejne daty zarezerwowane są przez Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe: 10 lipca wystąpi Wojciech Myrczek Quartet, 17 lipca Olga Boczar z zespołem, 24 lipca Eskaubei & Tomek Nowak Quartet, a 31 lipca duet Jackpot. 

- Na deser pozostaje coś, co zawsze przyciąga do Teatru Letniego prawdziwe tłumy – kabaret. 9 września do Szczecina zawita grupa Paranienormalni – zapowiada Kus.

W ubiegłym roku w lipcu i sierpniu na scenie szczecińskiego amfiteatru nic się nie działo, wcześniej odbyły się tylko imprezy z okazji Dnia Dziecka i Święta Konwalii oraz koncert zespół Ira.