koncerty

Koncert Krystyny Prońko

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 19.09.2020
O której godzinie?
17:00
Za ile?
89 i 99 zł; bilety dostępne na bilety.fm
Opis wydarzenia
Krystyna Prońko 19 września 2020 wystąpi w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu.

 

Krystyna Prońko - legendarna polska piosenkarka i wokalistka jazzowa. Jej największe przeboje to "Jesteś lekiem na całe zło", "Małe tęsknoty", "Deszcz w Cisnej", "Modlitwa o miłość prawdziwą", "On nie kochał nas" (w duecie z Majką Jeżowską), "Niech moje serce kołysze Ciebie do snu", "Senna kołysanka".

Urodziła się w Gorzowie Wielkopolskim. Studia ukończyła na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W 1975 roku w Opolu, gdzie wielokrotnie występowała, otrzymała główna nagrodę. Występowała również na festiwalach w Polsce i za granicą. Krystyna Prońko jest założycielką wytwórni płytowej Power Music, gdzie wydaje wszystkie swoje nagrania. Była wykładowcą wokalistyki na uczelniach zarówno w kraju, jak i za granicą. W dalszym ciągu jest zapraszana na warsztaty wokalistyki jazzowej i bluesowej, jako wykładowca.

Na jej koncie znajdziemy wiele płyt studyjnych i koncertowych. Jej głos znalazł się na płytach wielu artystów i płytach okolicznościowych, zarówno solowo, jak i w duetach. Wokalistki można posłuchać w różnych programach koncertowych. Aktualnie występuje głównie jako Krystyna Prońko Trio, gdzie jej towarzyszami są Przemysław Raminiak i Adam Wendt, jak i z pięcioosobowym zespołem czy big bandami na koncertach recitalowych.

W 2016 roku odniosła kolejny sukces podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie wykonała swoje największe przeboje.

W koncercie Krystynie Prońko będzie towarzyszył Przemek Raminiak - instrumenty klawiszowe.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję