Wkrótce w naszym mieście rozpoczną się zdjęcia do pełnometrażowej komedii romantycznej „Lecim na Szczecin”. Jej twórcy poszukują jeszcze aktorów drugoplanowych oraz statystów. W najbliższą sobotę organizują casting uzupełniający do filmu. Na zainteresowanych będą czekać w klubie Hormon.

O tym, że w Szczecinie ruszył kolejny projekt filmowy informowaliśmy w połowie stycznia. Twórcy „Lecim na Szczecin” za pomocą jednego z portali crowdfundingowych zbierali wówczas środki na wypożyczenie profesjonalnego sprzętu do filmowania. Choć potrzebnej kwoty nie udało się zebrać, nie poddają się i w ostatnim tygodniu lutego planują rozpocząć zdjęcia do swojej komedii.

- Udało nam się poznać wiele osób, które wesprą nas potrzebnym sprzętem
- mówi Artur Łopiński, reżyser i scenarzysta „Lecim na Szczecin”.

Będzie to pełnometrażowa produkcja opowiadająca o młodym szczecinianinie, który wrócił z zagranicznego stażu i próbuje odnaleźć się w swoim dawnym otoczeniu. Jak piszą twórcy, Antek przyzwyczajony do zachodnich standardów zderza się z brutalną polską rzeczywistością, co skutkuje pasmem komicznych zdarzeń i nieporozumień. Jednym z nich jest spotkanie z byłą dziewczyną, bawiącą się na swoim wieczorze panieńskim.

Główne role zostały już obsadzone. Jedną z nich zagra Radosław Paciejewski, który wystąpił w teledysku „Przepraszam” szczecińskiego rapera Soboty. Twórcy „Lecim na Szczecin” poszukują jeszcze aktorów do ról drugoplanowych i epizodycznych oraz statystów. W związku z tym w najbliższą sobotę, 6 lutego, organizują casting uzupełniający do filmu.

- Szukamy aktorów i statystów w każdym wieku, m.in. do ról policjanta, bezdomnego, dziewczyn bawiących się na wieczorze panieńskim, kobiety z psem, rodziców jednej z głównych bohaterek, kilkuletniego dziecka i ochroniarza
– wymienia Łopiński. - Udział w filmie jest bezpłatny – dodaje.

Sobotnie przesłuchania odbędą się w Hormonie i zaplanowano je w godz. 15:30 – 17:30.

Film ma być gotowy jeszcze przed wakacjami. Wstępnie jego premiera planowana jest w pierwszym tygodniu czerwca.