Ruszył kolejny szczeciński projekt filmowy. Twórcy „Lecim na Szczecin” mają już gotowy scenariusz i scenopis, wstępnie ustalone miejsca zdjęć, wybranych aktorów, a nawet projekt plakatu promującego film. Brakuje im tylko sprzętu. Środki na jego wypożyczenie zbierają na portalu polakpotrafi.pl
Film „Lecim na Szczecin” będzie pełnometrażową produkcją, opowiadającą o młodym szczecinianinie, który wrócił z zagranicznego stażu i próbuje odnaleźć się w swoim dawnym otoczeniu. Jak piszą twórcy, Antek przyzwyczajony do zachodnich standardów zderza się z brutalną polską rzeczywistością, co skutkuje pasmem komicznych zdarzeń i nieporozumień. Jednym z nich jest spotkanie z byłą dziewczyną, bawiącą się na swoim wieczorze panieńskim.

Akcja filmu rozgrywa się przede wszystkim w Szczecinie. - Sceny będziemy kręcić w pubie przy Wałach Chrobrego, klubie w centrum miasta, pod Uniwersytetem Szczecińskim, na lotnisku w Dąbiu i innych kluczowych miejscach w Szczecinie – wymienia Artur Łopiński, reżyser i scenarzysta „Lecim na Szczecin”. Część zdjęć będzie realizowana na lotnisku w Goleniowie i Międzyzdrojach.

Główne role zagrają w filmie Radosław Paciejewski, który wystąpił w teledysku „Przepraszam” szczecińskiego rapera Soboty, oraz Patrycja Urbańska i Ada Miśkiewicz.

Właściwie ekipa mogłaby już rozpocząć pracę, ale do tego potrzebuje odpowiedniego sprzętu. Pieniądze na jego wypożyczenie zbiera za pomocą portalu crowdfundingowego. W sumie potrzebują 13 tys. zł. Na tę chwilę zebrali nieco ponad pół tysiąca.

Twórców „Lecim na Szczecin” na portalu polakpotrafi.pl można wspierać do końca stycznia. Jedną z nagród dla wpłacających jest możliwość zagrania w szczecińskiej komedii.