Dobra wiadomość dla miłośników szczecińskiej Majorki. Od soboty na Arkonce uruchomiona zostanie kolejna kasa. Pojawi się również nowe wejście – na teren obiektu będzie można dostać się furtką znajdującą się przy parkingu.
Obecnie na Arkonce funkcjonują trzy kasy stacjonarne oraz czwarta mobilna, uruchamiana w momencie tworzenia się dużych kolejek, o które w ładną pogodę nietrudno. Jak informuje Andrzej Kus, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych, już od 2 lipca odwiedzający kąpielisko będą mogli skorzystać z kolejnej, piątej już kasy. Nowa kasa będzie przenośna i ma być czynna codziennie w godzinach 10:00 - 14:00. To wtedy obiekt cieszy się największym zainteresowaniem szczecinian. Co ważne, nie będzie można w niej płacić kartą. Nie będzie obsługiwała również sprzedaży karnetów oraz biletów na korty do tenisa i badmintona.

Od soboty uruchomione zostanie także kolejne wejście na Arkonkę – znajdzie się przy parkingu, przy bramie technicznej. - Kolejną dobrą informacją jest to, że nowe wejście staje się również wejściem pierwszeństwa dla osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym. Pozwoli to im skrócić drogę, którą należało do tej pory przejść do kas głównych – mówi Kus.

Koszt wprowadzenia nowości, tj. nowej kasy, wyposażenia miejsca czy m.in. zwiększenia ochrony obiektu wyniesie około 15 tysięcy złotych. Arkonka czynna jest codziennie: od poniedziałku do czwartku w godzinach 10:00 - 20:00, w pozostałe dni od 10:00 do 21:00.