Spragniony muzyki na wysokim poziomie? Kolejna edycja festiwalu Akustyczeń nadchodzi. Tym razem będzie to Klezmarzec. 9 marca w klubie Rocker wystąpią Goran Ivanovic i Andreas Kapsalis, duet z Chicago, który swoją obecnością nie pierwszy raz zaszczyci Gród Gryfa. Do przyjścia nie trzeba namawiać – ich koncerty to muzyczna smakowita uczta.

Muzyka duetu to przemieszanie inspiracji jego członków. Kapsalis i Ivanovic są wykształconymi na dobrych uczelniach gitarzystami, a w swoim projekcie ciekawie dzielą się rolami. Gdy pierwszy posługuje się techniką tappingu oburęcznego i rytmizuje utwór, drugi gra bardziej klasycznie, przejmując linię melodyczną. Podział ról nie jest jednak stały i zawsze słuchacz może spodziewać się czegoś zaskakującego. W ich kompozycjach wyczuwalne są wpływy, jazzu, flamenco, muzyki bałkańskiej i world.

To nie pierwsza wizyta duetu w Szczecinie. Czy w związku z tym występ będzie podobny do poprzednich zagranych w naszym mieście? Promujemy nasz nowy album „Blackmail”, więc słuchacze mogą się spodziewać wielu nowych kompozycji. – zapewnia Goran Ivanovic. Warto wspomnieć, że tytuł albumu nawiązuje do filmu Hitchcocka „Szantaż”. To wybór nieprzypadkowy: ostatnio duet zaangażował się w projekt akompaniowania na żywo do wczesnych dzieł brytyjskiego reżysera. Publiczność może się więc spodziewać kompozycji „z dreszczykiem”.

Duo nie szczędzi czasu na występy na żywo: w tym roku grali już między innymi w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Hiszpanii i Niemczech. Warto zauważyć, że już od dłuższego czasu Szczecin gości na liście miast odwiedzanych podczas jego trasy. Uwielbiamy występować w Szczecinie, zawsze jest tu publiczność entuzjastycznie nastawiona na nowe muzyczne wrażenia – mówi o swoich odczuciach Andreas Kapsalis – było to jedno z pierwszych miast, w jakich występowaliśmy w Polsce. – dodaje.

Koncerty duetu Ivanovic & Kapsalis to okazja do muzycznej podróży po świecie, delektowania się techniką gry na instrumentach – krótko mówiąc, do przeżycia wszystkiego, czego oczekujemy po dobrym koncercie gitarowym. Zawsze dajemy z siebie wszystko, a występ jest dla nas aktem poniekąd metafizycznym, łączymy się wtedy w pewnej symbiozie z widownią – mówią członkowie duetu. Po takich słowach, pozostaje już tylko niecierpliwie oczekiwać na sobotni wieczór w Rocker Club.

 

Początek wydarzenia 9 marca o godzinie 19, bilety w cenach 15-25 zł do nabycia tutaj Support przez Ivanoviciem i Kapsalisem zagra duet gitarowy Pablo-Kazubator: Paweł Grzesiuk i Maciej Kazuba.