film

Kino Zamek: HANNAH - NIEZNANA HISTORIA BUDDYZMU

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 26.01.2020
O której godzinie?
14:00
Za ile?
14 zł, 12 zł (ulgowy), 10 zł (dla grup zorganizowanych - od 10 osób)
Opis wydarzenia
Dyskusyjny Klub Filmowy Zamek zaprasza na niezwykłą, pełną przygód filmową podróż. Jej bohaterką jest Hannah Nydahl, dzięki której buddyzm tybetański stał się znany na Zachodzie. Sercem tej opowieści jest przepiękna historia miłosna, która rozpoczyna się w hippisowskich czasach w Kopenhadze w latach 60. XX w. i prowadzi do Kathmandu, gdzie Hannah i jej mąż zostali pierwszymi pochodzącymi z Zachodu uczniami Jego Świątobliwości XVI Karmapy.

 

Król Joginów i pierwszy świadomie reinkarnowany lama Tybetu na zawsze odmienił ich życie. Na jego życzenie młodzi Duńczycy zaczęli propagować mądrość nauk i metod buddyjskich na Zachodzie. Przez ponad trzy dekady podróżowali po całym świecie, spotykając się z ludźmi z różnych krajów i środowisk. Ich droga wiodła przez niespokojny, stale zmieniający się świat, od Europy do Ameryki Północnej. Oglądali upadek komunizmu w Europie Wschodniej i Rosji, w Ameryce Południowej zostali porwani przez partyzantów. Dokument pokazuje, że buddyjski ideał wolności, we wszystkich jej formach, jest dziś bardziej istotny niż kiedykolwiek, oraz że nie wszystko, co tybetańskie powinno być uważane za święte.

Projekcje połączone z wykładem Piotra Kaczmarka na temat podstaw Buddyzmu Diamentowej Drogi linii Karma Kagyu, czyli na temat nauk i praktyk jednej z czterech głównych szkół buddyzmu tybetańskiego, który praktykowali i praktykują bohaterowie filmu. Współorganizatorem jest Buddyjski Ośrodek Medytacyjny w Szczecinie.


HANNAH - NIEZNANA HISTORIA BUDDYZMU

Dania, Hiszpania, Hongkong, Indie, Niemcy, Węgry, Wielka Brytania, Nepal, Bahrajn 2014, dokumet, biograficzny (90 min)

Reżyseria: Marta György-Kessler i Adam Penny

 

Kino Zamek działa w historycznych zamkowych murach i jest kameralną, jedną z najmniejszych sal kinowych w Polsce. Seanse odbywają się bez reklam!

Nowe, niższe ceny biletów: 14 zł, 12 zł (ulgowy), 10 zł (dla grup zorganizowanych - od 10 osób).

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję