Okres przedświąteczny to czas, w którym dzieje się w mieście coraz więcej. Co roku przybywa wydarzeń, podczas których można znaleźć ciekawe ozdoby choinkowe, prezenty dla najbliższych i po prostu poczuć magię świąt. Poniżej 5 propozycji tegorocznych szczecińskich jarmarków świątecznych.

Jarmark bożonarodzeniowy na Zamku

Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich

Kiedy: 8-9.12.2018, g. 11:00-20:00

Jarmark na Zamku odbywać się będzie już siódmy raz. Na dziedzińcu można będzie znaleźć wystawców z różnorodną ofertą produktów, m.in. wyrobami regionalnymi, biżuterią, rękodziełem oraz upominkami świątecznymi. Mnóstwo atrakcji zaplanowane jest dla najmłodszych – w ciągu tych dwóch dni będzie możliwość skorzystania z warsztatów plastycznych i cukierniczych, projekcji świątecznych bajek, spotkania ze Świętym Mikołajem i wielu innych, ciekawych propozycji. Wydarzenie zwieńczy koncert kolęd Zespołu Pieśni i Tańca "Szczecinianie", który odbędzie się w niedzielę wieczorem. Szczegółowy program dostępny jest w naszym kalendarium.

Świąteczny jarmark rękodzieła na Pogodnie

Gdzie: Plac im. W. Pawłowskiego, ul. Brodzińskiego

Kiedy: 9.12.2018, g. 10:00-15:00

Plac usytuowany w sercu Pogodna zazwyczaj jest miejscem organizowania pchlich targów. Tym razem organizatorzy, czyli Rada Osiedla Pogodno, zapraszają na jarmark dedykowany wyrobom świątecznym. 9 grudnia, między 10:00 a 15:00, można będzie nabyć rozmaite wyroby rękodzielnicze, takie jak m.in. biżuteria, ozdoby choinkowe czy oryginalne prezenty. Udział w jarmarku jest bezpłatny – zarówno dla odwiedzających, jak i dla wystawców.

Gwiazdka nad Łasztownią

Gdzie: Stara Rzeźnia, ul. T. Wendy

Kiedy: 15.12.2018, g. 10:00-19:00

Nie jest to może typowy jarmark, ponieważ główną rolę odgrywają tu atrakcje kulturalne, niemniej jednak w jednej z sal Starej Rzeźni będzie trwał kiermasz, podczas którego można będzie nabyć upominki i ozdoby. Cały dzień przepełniony będzie różnymi atrakcjami, głównie dla najmłodszych. Dzieci będą mogły skorzystać z kina świątecznego i warsztatów, a także wysłuchać bajek czytanych przez sportowców, aktorów i działaczy kulturalnych naszego miasta. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Szczegółowe informacje, w tym dokładny plan programu, dostępne będą na stronie internetowej Starej Rzeźni.

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy

Gdzie: Aleja Kwiatowa, plac Żołnierza Polskiego, plac Lotników

Kiedy: 14-23.12.2018

To największy jarmark, jaki można będzie znaleźć w tym roku w mieście. Będzie to jego trzecia edycja. W tym czasie wymienione miejsca w centrum Szczecina zaroją się od pięknych, świątecznych dekoracji i stoisk, oferujących szeroki przekrój produktów. Podczas jarmarku będzie możliwość nabycia ozdób świątecznych, rękodzieła oraz ciekawych upominków, a także, bardzo z okresem świątecznym kojarzonego, grzanego wina. Organizatorzy zapewniają, że na miejscu każdy znajdzie coś dla siebie. Więcej informacji pojawiać się będzie na bieżąco na facebookowym wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/517710948694898/

Świąteczny Bazar Smakoszy

Gdzie: OFF Marina, ul. Chmielewskiego

Kiedy: 22-23.12.2018, g. 10:00-15:00

W weekend przed świętami Szczeciński Bazar Smakoszy przybierze prawdziwie świąteczne oblicze. Podczas dwudniowej edycji wydarzenia, na terenie OFF Mariny można będzie kupić rozmaite produkty wysokiej jakości. Będą to m.in. pieczywo (także bezglutenowe), przyprawy, produkty z innych krajów, sezonowe warzywa i owoce, soki, przetwory, ekologiczne mięsa i wędliny, oliwy, miody, kawy i herbaty, zdrowe wypieki i desery oraz wiele, wiele innych. Na Bazarze obecna będzie szczecińska Jadłodzielnia – chętni będą mieli możliwość przekazania produktów na rzecz potrzebujących. Dodatkowo pojawi się atrakcja dla zapalonych czytelników: miejsce bezpłatnej wymiany książkami. Szczegóły tutaj