Dziś w Teatrze Kana miała się odbyć projekcja zapisu filmowego głośnego spektaklu „Golgota Picnic”. Ruch Narodowy jednak do tego nie dopuścił.

Projekcja filmowego zapisu „Golgoty Picnic” w Kanie miała się odbyć dzisiaj o godz. 19:00 w ramach ogólnopolskiego protestu przeciwko zdjęciu spektaklu "Golgota Picnic" z programu Festiwalu Malta w Poznaniu. Jednak po utworzeniu przez Ruch Narodowy – Zachodniopomorskie wydarzenia na Facebooku „Nie dla Golgota Picnic w Szczecinie” i nawoływania do bojkotu projekcji:

Udało się zablokować wystawienie "Golgota Picnic" w Poznaniu, ale niestety zapis bluźnierczego spektaklu ma być pokazany również w Szczecinie.
NIE MOŻEMY DO TEGO DOPUŚCIĆ!
Spotykamy się pod Teatrem Kana przy placu św. Piotra i Pawła 4/5 w piątek o godzinie 18:30.
Prosimy o mobilizację wszystkie środowiska patriotyczne i katolickie, a także osoby, które zwyczajnie nie godzą się na obrazę uczuć religijnych.
Udostępniajmy wydarzenie i zapraszajmy znajomych! Nie możemy pozwolić na wulgarną obrazę chrześcijaństwa i Męki Pańskiej w naszym mieście!
Vivat Christus Rex!

Teatr Kana postanowił odwołać zaplanowane na dziś wydarzenie.

Oto oficjalne oświadczenie Ośrodka Teatralnego KANA dotyczące pokazu spektaklu "Golgota Picnic":

Po szczegółowych konsultacjach na temat możliwości zapewnienia bezpieczeństwa widzom zapowiadanej na dziś projekcji zapisu filmowego spektaklu „Golgota Picnic”, a także z powodu postawienia zarówno widzów jak i organizatorów tego wydarzenia w sytuacji, w której zamiast przestrzeni dialogu, dyskusji o wartościach, merytorycznej  rozmowy zostaliby oni wpisani w konieczność konfrontacji z niekontrolowaną agresją, zmuszeni jesteśmy podjąć decyzję o odwołaniu dzisiejszego wydarzenia. Jednocześnie oświadczamy, że głęboko nie zgadzamy się na język przemocy, która narasta wokół tego spektaklu, powodując coraz większą ilość nieporozumień z nim związanych.  Apelujemy o stworzenie przestrzeni dla rozmowy przedstawicieli wszystkich środowisk i poglądów.
Teatr Kana