Grupa szczecińskich specjalistów branży IT po raz kolejny przejechała na rowerach ponad 500 kilometrów. Wszystko w szczytnym celu. Dzięki wyprawie śmiałkom udało się zebrać 30 tys zł na rehabilitację dwójki wcześniaków ze Szczecina – Ani i Stasia.

Szczecin, Sydney i Londynu łączcie się!
Do wspólnego pedałowania w tym roku zgłosiło się 34 chętnych, dla porównania w ubiegłym roku było ich kilkunastu. Nie tylko ze Szczecina. - W tym roku w pomoc zaangażowali się również nasi przyjaciele z australijskiego i angielskiego oddziału Squiz. Oprócz wsparcia finansowego postanowili przylecieć do Szczecina na te kilka dni i przeżyć przygodę razem z nami – mówi Rafał Źróbecki, pomysłodawca akcji „Informatycy na rowery”. 

 

Wszystko dla kilkumiesięcznego rodzeństwa 
Rok temu informatycy pomogli choremu na serce kilkumiesięcznemu Tymkowi, w tym zbierają środki dla Ani i Stasia. Rodzeństwo ma poważne wady wrodzone i aby móc normalnie funkcjonować potrzebuje czasochłonnej i kosztownej rehabilitacji. Do tej pory udało się zgromadzić ponad 16 tys. złotych. Anię i Stasia można wesprzeć za pomocą strony: https://www.siepomaga.pl/r/informatycynarowery2016 

Tegoroczna wyprawa była już szóstą edycją akcji „Informatycy na rowery”. - Kiedy kilka lat temu pierwszy raz pojechaliśmy w trasę, nie sądziłem, że do inicjatywy uda się włączyć osoby spoza firmy. Dzisiaj widzę, że potrzeba aktywnego spędzania wolnego czasu jest coraz większa, zwłaszcza w branży, gdzie większość czasu spędza się w pozycji siedzącej – zaznacza Źróbecki. 

Przebieg trasy będzie można śledzić na Facebooku: https://www.facebook.com/InformatycyNaRowery

Portal wSzczecinie.pl został patronem medialnym akcji.