Oprócz nich będzie można posłuchać dźwięków katarynek, muzyki klezmerskiej, pieśni żydowskich, obejrzeć występy dzieci z folklorystycznego zespołu z Kołomyi czy tradycyjne tańce romskie. W sobotę i niedzielę na Zamku odbędzie się Festiwal Spotkanie Kultur.

Koncerty w ramach VI Festiwalu Spotkanie Kultur będą miały miejsce na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich.

W sobotę, 23 sierpnia, pierwsze występy zaplanowano na godz. 16:00. Na scenie zaprezentują się: zespół Somnakuno Drom przybliżający romski folklor, taniec, muzykę, a także język tej społeczności; międzynarodowa Słowiańska Dusza, w skład której wchodzą Ukraińcy, Polacy, Białorusini oraz Rosjanie wspólnie wykonujący pieśni narodów słowiańskich; Via Family – zespół, który w ubiegłym roku zwyciężył w ukraińskiej edycji „Mam talent” oraz wałbrzyska Zorba, w której programie znajduje się współczesna i ludowa muzyka grecka.

Dzień później, w niedzielę, również od godz. 16:00, będzie można posłuchać założonego w latach 70-tych szczecińskiego Chóru Magnolia, dziecięcego zespołu folklorystycznego Strumoczok Pokutia z Kołomyi na Ukrainie oraz zespołu kataryniarzy, którzy dzisiaj stanowią rzadki widok na spotkaniach artystycznych. Tego dnia wystąpią też berliński kwartet Klezmer Chidesch i włosko – ukraiński zespół Rozmaj.

Wieczorem natomiast o godz. 20:00 odbędzie się koncert muzyki żydowskiej w wykonaniu Chóru Okręgowej Izby Lekarskiej Remedium. W programie żydowskie pieśni modlitewne i piosenki z filmu „Skrzypek na dachu”. Koncert ten będzie miał miejsce na małym dziedzińcu Zamku.

Na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu Spotkanie Kultur wstęp jest wolny.

Organizatorami Festiwalu jest Szczeciński Oddział Związku Ukraińców w Polsce, Rada Organizacji Mniejszości Narodowych i Etnicznych w Szczecinie oraz Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.