Tegorocznej gali wręczenia Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin oraz przyznania tytułu Mecenasa Kultury będzie towarzyszył, jak zapowiadają organizatorzy, niesamowity koncert. Wystąpią znani polscy i zagraniczni artyści. Całość poprowadzi dziennikarka Beata Tadla.
O tym, do kogo trafi Nagroda Artystyczna 2015 i tytuł Mecenasa Kultury 2015 dowiemy się już 5 kwietnia. W tym roku przypada 25-lecie Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin, stąd poza samą uroczystością zaplanowano również koncert. Na scenie filharmonii wystąpią Mika Urbaniak i Paulina Przybysz, raper Yah Supreme, Kelvin Sholar, Michał Grobelny i Sylwester Ostrowski (laureat NAgrody Artystycznej 2011). Zagrają także inni znakomici jazzmani, tj. Eric Allen na bębnach i Charles Sammons na basie. Galę poprowadzi Beata Tadla.

W programie koncertu znajdą się znane piosenki w jazzowych aranżacjach, ale można też liczyć na niespodzianki. Bilety są już dostępne w sprzedaży na portalu bilety.fm. Kosztują 70 i 80 zł.


Kto dostanie nagrodę?
W tym roku wpłynęło 57 zgłoszeń do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin i 5 do tytułu Mecenasa Kultury. - Wnioski są teraz weryfikowane pod względem formalnym i ta liczba może ulec zmianie - informuje Robert Grabowski, rzecznik prasowy Szczecińskiej Agencji Artystycznej. Spośród zgłoszonych kandydatur nominacje wybiorą członkowie komisji ds. kultury Rady Miasta oraz Prezydenckiej Rady Kultury. Głos decydujący będzie należał do prezydenta, który wybierze laureata.

Nagroda Artystyczna przyznawana jest twórcom i artystom związanym ze Szczecinem za wybitne osiągnięcia artystyczne w minionym roku. Jej wysokość to 40 tys. zł. W ubiegłym roku otrzymał ją gitarzysta Krzysztof Meisinger.

Z kolei tytuł Mecenasa Kultury Szczecina przyznawany jest za wyróżniającą się w minionym roku działalność na rzecz realizowanych na terenie Szczecina przedsięwzięć kulturalnych lub w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego, w tym w szczególności w zakresie ochrony zabytków. Minimalny wkład finansowy kandydata do tytułu Mecenasa Kultury nie może być niższy niż 10 tys. zł. Laureat otrzymuje okolicznościową statuetkę. Mecenasem Kultury za rok 2014 została firma Calbud.