Voo Voo, Ania Dąbrowska, Fisz Emade, Deborah Brown, Billy Harper i The Cookers, Mietek Szcześniak, TSA, Stanisław Soyka, Piotr Rubik, Kult, Justyna Steczkowska, Jerzy Połomski, Piotr Machalica, chór Gregorian, Westbam, Hunter i to jeszcze nie wszyscy. Marzec w Szczecinie zapowiada się bardzo koncertowo.
LILLY HATES ROSES w Hormonie
Już 3 marca w Hormonie odbędzie się koncert nieprzeciętnego duetu Lilly Hates Roses, promującego swój ostatni krążek „Mokotów”. Bilety w przedsprzedaży kosztują 25 zł i 30 zł w dniu koncertu.


SZCZECIN JAZZ

3 marca w Filharmonii im. M. Karłowicza odbędzie się także koncert inaugurujący pierwszą edycję festiwalu Szczecin Jazz. Do 12 marca w Szczecinie wystąpią m.in.: Deborah Brown, Kevin Mahogany, Mietek Szcześniak, Billy Harper, The Cookers, Eric Allen, Joanna Gajda, Sylwester Ostrowski. Więcej informacji tutaj

TSA w Słowianinie

4 marca w Domu Kultury Słowianin zagra należący do czołówki polskiej sceny muzycznej zespół TSA. Bilety w przedsprzedaży kosztują 40 zł i 50 zł w dniu koncertu.

STANISŁAW SOYKA w Starej Rzeźni
5 marca w Starej Rzeźni na Łasztowni wystąpi Stanisław Soyka. Podczas koncertu będzie można usłyszeć pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać…Osiecka znana i nieznana”, utwory z albumu „Stanisław Soyka śpiewa 7 wierszy Czesława Miłosza”, klasyki Czesława Niemena z monografii „W hołdzie Mistrzowi”, garść sonetów Shakespeare w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”. Bilety kosztują 100 zł.

ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW w Słowianinie

„Romantycy Lekkich Obyczajów to niegdyś alternatywny duet, teraz pędząca lokomotywa, która przejeżdżając przez scenę wprawia w osłupienie”. 5 marca zespół zagra w Domu Kultury Słowianin. Grupa wystąpi w ramach swojej wiosennej trasy koncertowej zatytułowanej „IX Perspektyw Tour '16”. Bilety kosztują 20 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu.


Spektakl TANIEC ALBATROSA gościnnie w Teatrze Współczesnym
Również 5 marca w Teatrze Współczesnym w Szczecinie wystąpi Teatr Współczesny z Warszawy ze spektaklem „Taniec albatrosa” Géralda Sibleyrasa w reż. Macieja Englerta z Agnieszką Pilaszewską, Ewą Porębską, Leonem Charewiczem i Andrzejem Zielińskim w rolach głównych. Zoolog (Andrzej Zieliński), zajmujący się gatunkami na wymarciu, z o trzydzieści lat młodszą narzeczoną (Ewa Porębska), jego siostra (Agnieszka Pilaszewska) rozwodząca się z powodu zdrady męża i ich przyjaciel (Leon Charewicz), żyjący w związku platonicznym, a do tego zagubiona w tym wszystkim dwudziestolatka, stają się bohaterami niezwykłego, pełnego komplikacji i perypetii weekendu. Sztuka zostanie wystawiona dwukrotnie o godz. 17:00 i 20:00. Bilety 90 – 110 zł.

BAiKA z PIOTREM BANACHEM w Rocker Club

6 marca w Rockerze wystąpi BAiKA, duet kompozytorsko – sceniczny, który tworzą Piotr Banach i Katarzyna Sondej. Zespół po raz pierwszy dał o sobie znać jesienią 2015 roku utrzymanym w stylistyce reggae utworem "Jeśli tylko to będzie możliwe". Bilety na koncert kosztują 15 zł w przedsprzedaży.

FAIR PLAY CREW „AMATOROLOGIA” w Lulu

Także 6 marca w Lulu Club wystąpi grupa Fair Play Crew ze swoim taneczno-komediowym programem „Amatorologia”. To przedstawiona uniwersalnym językiem tańca dowcipna, błyskotliwa i pełna trafnych obserwacji opowieść o życiu współczesnego człowieka. Jako support zagra szczeciński zespół Guitars Project. Bilety 39 zł.


JULIA VIKMAN w Browarze Polskim

7 marca w Klubie Muzycznym Browar Polski odbędzie się koncert Julii Vikman. W programie utwory z repertuaru Bułata Okudżawy, Żanny Biczewskiej, Anny German, Czesława Niemena, Władimira Wysockiego i inne znane ballady i romanse. Bilety kosztują 20 zł w przedsprzedaży.

PIOTR RUBIK w Azoty Arenie

8 marca w Azoty Arenie odbędzie się koncert największych przebojów Piotra Rubika w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry symfonicznej. Na scenie wystąpi ponad 110 wykonawców. Bilety 50 – 200 zł.


 

PARIS! THE SHOW w filharmonii

Również 8 marca w szczecińskiej filharmonii będzie można obejrzeć nowe widowisko muzyczne autorów "Piaf! The Show" z najsłynniejszymi francuskimi piosenkami lat 40-tych i 50-tych, z repertuaru Charlesa Aznavoura, Jacques Brela, Edith Piaf, Maurice Chevalier, Josephine Baker czy Yves Montand. Bilety 120 – 170 zł.

KULT w filharmonii

9 i 14 marca w Filharmonii im. M. Karłowicza wystąpi legenda polskiego rocka – zespół Kult. Podczas koncertu będzie można usłyszeć unikalne, akustyczne wersje największych przebojów grupy oraz utwory-niespodzianki. Bilety 115 – 130 zł. Miejsca na 14 marca zostały wyprzedane.

JUSTYNA STECZKOWSKA z orkiestrą cygańską w sali przy Energetyków 40

Także 9 marca w sali koncertowej przy ul. Energetyków 40 odbędzie się koncert Justyny Steczkowskiej. Artystka przeobrazi się w cygańską famme fatale, która zabierze słuchaczy do zaczarowanej wioski romskich dźwięków i kolorów. Bilety na koncert kosztują 80 – 250 zł.

RICHARD DEVINE w filharmonii

Richard Devine, jeden z najwybitniejszych współczesnych sound designerów i kompozytorów muzyki elektronicznej, wystąpi 10 marca w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Będzie to pierwszy występ tego artysty w Polsce. Koncert odbędzie się w ramach cyklu SoundLab, czyli Filharmonicznego Laboratorium Muzyki Elektronicznej. Bilety 50 – 70 zł.

PIOTR NALEPA BREAKOUT TOUR we Free Blues Club

12 marca Free Blues Club zaprasza na koncert Piotr Nalepa Breakout Tour, podczas którego będzie można usłyszeć najlepsze piosenki Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. To wyjątkowe zdarzenie, ponieważ zazwyczaj Mira i Tadeusz występowali osobno (wyjątek stanowiły koncerty okolicznościowe). Bilety 45 zł w przedsprzedaży i 55 zł w dniu koncertu.

WIOSENNE KONCERTY GITAROWE w Zamku Książąt Pomorskich

Od 12 do 20 marca Zamek Książąt Pomorskich zaprasza na XIX edycję Wiosennych Koncertów Gitarowych. Na tegoroczny festiwal złoży się 6 koncertów, podczas których wystąpią m.in. Lime Tree Quartet z Wojciechem Lipińskim, Matthew McAllister, Bokun/Kościuszko Duo, kwartet Guitar4mation. Więcej informacji tutaj

LUTOWNICA w Domku Grabarza

12 marca w Domku Grabarza wystąpi Lutownica. To jeden z najciekawszych i najbardziej tajemniczych zespołów polskiego noise. Grupę wesprze szczeciński zespół z okolic stonera i metalu L.o.W. Bilety 15 zł.

JERZY POŁOMSKI w sali przy Energetyków 40
Z okazji Dnia Kobiet 13 marca w sali koncertowej przy ul. Energetyków 40 odbędzie się specjalny koncert Jerzego Połomskiego, podczas którego artysta zaprezentuje swoje największe przeboje. Bilety 75 – 100 zł.

HAYDAMAKY w Rocker Club

14 marca do Szczecina ponownie zawita Haydamaky, jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce zespołów znad Dniepru. Grupa wystąpi w Rocker Clubie. Bilety kosztują 30 zł w przedsprzedaży.

PIOTR MACHALICA w Teatrze Polskim

W Teatrze Polskim 14 marca wystąpi Piotr Machalica, który zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty „Piaskownica”. Bilety kosztują 65 – 75 zł.

CHÓR GREGORIAN w Azoty Arenie
15 marca w Azoty Arenie wystąpi chór Gregorian, który łączy średniowieczny chorał gregoriański ze współczesną muzyką popową i rockową. Chór zaprezentuje w Szczecinie swój najnowszy show w ramach trasy koncertowej „Final Chapter Tour”. Bilety kosztują 130 – 190 zł.

ANIA DĄBROWSKA w filharmonii

Także 15 marca w Filharmonii im. M. Karłowicza dwukrotnie (o 17:00 i 20:00) wystąpi Ania Dąbrowska, która po trzyletniej przerwie powraca z nowym albumem „Dla naiwnych marzycieli”. Bilety 69 – 99 zł.

PABLOPAVO, IWANEK i PRACZES w filharmonii
17 marca Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie zaprasza na koncert trio Pablopavo, Iwanek i Praczas. Tego wieczoru trio po raz pierwszy zagra z towarzyszeniem orkiestry. Goście usłyszą utwory z najnowszej płyty „Wir”. Bilety 30 – 70 zł.

SKAWIŃSKI i TKACZYK w Azoty Arenie

18 marca w Azoty Arenie wystąpią Skawiński i Tkaczyk. Znani artyści będą obchodzić jubileusz 40-lecia istnienia kultowego duetu. Bilety 70 – 120 zł.

FILHARMONIA NARODOWA w filharmonii
Również 18 marca w szczecińskiej filharmonii po raz pierwszy wystąpi najważniejszy polski zespół symfoniczny pod batutą charyzmatycznego maestra Kaspszyka. Podczas koncertu Filharmonii Narodowej usłyszymy m.in. Symfonię nr 4 a-moll Weinberga, kompozycję odwołującą się do tragicznych losów kompozytora: śmierci jego rodziny oraz żydowskich współbraci podczas wojny. Bilety 40 – 90 zł.

FISZ EMADE TWORZYWO w Hormonie

18 i 19 marca w Hormonie zaplanowano koncerty Fisz Emade Tworzywo. W repertuarze znalazły się nowe utwory artystów oraz największe hity w zmienionych aranżacjach. Bilety 55 zł w przedsprzedaży. Koncert 19 marca został już wyprzedany.WESTBAM w Peronie 5
Jak co roku w marcu Szczecin odwiedzi Westbam, który przyjedzie na swoją oficjalną imprezę urodzinową, czyli Bass Planet Festival. Legenda muzyki techno wystąpi 19 marca w klubie Peron 5. Oprócz Westbama zagrają również m.in.: Rollin' Thunder, Martin Telemann, Jaykosy, Hellboy, Dave Metzo, ekipa Dirty Funk Records, Hardy Hard, Beatman & Ludmilla. Bilety w przedsprzedaży kosztują 59 zł i 140 zł (vip).

TUNE w Rocker Clubie

Także 19 marca w Rocker Clubie wystąpi finalista IV edycji Must Be The Music, rockowy zespół Tune. Bilety kosztują 25 zł w przedsprzedaży.


HUNTER w Słowianinie
Z kolei w Domu Kultury Słowianin 19 marca zagra zespół Hunter. W specjalnej oprawie świetlnej oprócz najbardziej znanych killerów koncertowych będzie można usłyszeć przekrój utworów ze wszystkich płyt, a także kilka niespodzianek. Bilety 40 zł w przedsprzedaży.

WOJTEK PILICHOWSKI TRIO we Free Blues Club

We Free Blues Clubie natomiast wystąpi 19 marca Wojtek Pilichowski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich basistów na świecie. Bilety 35 zł w przedsprzedaży i 45 zł w dniu koncertu.

30 KILO SŁOŃCA i MOTHERTAPE w Domku Grabarza

Za sprawą kołobrzeskiego kolektywu Plaża Zachodnia 19 marca w Domku Grabarza zagoszczą eksperymentalne i psychodeliczne dźwięki. Wystąpią dwa projekty znad morza: 30 kilo słońca oraz mothertape. Bilety 15 zł.

Spektakl PRZEKRĘT (NIE)DOSKONAŁY w Operze na Zamku

O wielkich przekrętach i ich "bohaterach" czytamy na pierwszych stronach gazet z oburzeniem i... zazdrością. Jak przechytrzyć skarbówkę? Gdzie uciec, by nie dosięgły nas macki Fiskusa? Co zrobić, by nie oddać urzędnikom swoich mniej lub bardziej ciężko zarobionych pieniędzy? Jaki sposób znaleźli na to bohaterowie sztuki Churchilla & Yeldhmana „Przekręt (nie)doskonały)” będzie można się przekonać 21 marca w Operze na Zamku. Teatr Capitol wystawi swój spektakl dwukrotnie – o godz. 17:30 i 20:30. Wystąpią m.in.: Rafał Cieszyński, Michał Piela, Maja Bohosiewicz, Joanna Moro, Dorota Nowakowska. Bilety 90 – 125 zł.

ALICJA MAJEWSKA w filharmonii
Alicja Majewska to jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wylansowała szereg przebojów, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli", „Odkryjemy miłość nieznaną", „Być kobietą" czy „To nie sztuka wybudować nowy dom". 29 marca artystka wystąpi w szczecińskiej filharmonii. Towarzyszyć jej będą Włodzimierz Korcz oraz Opera Quartet Warszawskiej Opery Kameralnej. Bilety 80 – 100 zł.

VOO VOO w filharmonii

30 marca w Filharmonii im. M. Karłowicza odbędzie się koncert z okazji 30-lecia istnienia znanej grupy Voo Voo. Bilety 50 – 80 zł.

HANIA STACH w hołdzie Whitney Houston w filharmonii

31 marca w Filharmonii im. M. Karłowicza odbędzie się unikatowy koncert, podczas którego Hania Stach wykona największe przeboje Whitney Houston w symfonicznych aranżacjach, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Jacka Piskorza. Muzykom towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna. Bilety kosztują 59 – 129 zł.