Jest szczęśliwy, nie chce wyróżniać poszczególnych osób i wierzy w drużynę w przyszłym sezonie. Trener Świtu Skolwin Piotr Klepczarek skomentował dla portalu wSzczecinie.pl awans do II ligi. Drużyna z północy Szczecina zapewniła sobie sukces zwycięstwem 2 do 0 nad Stolem Gniewino.

– Nie da się wyróżnić tutaj pojedynczej osoby. To nagroda za ciężką pracę. Nie było jednego czynnika, który zadecydował o awansie. Przez prezesa, po dyrektora… wszystkie osoby w klubie ciężko pracowały. Jest to praca codzienna wielu osób – komentuje były piłkarz między innymi Łódzkiego Klubu Sportowego.

Za plecami Pogoni Szczecin dobrze się dzieje

Kluby piłkarskie na Pomorzu Zachodnim kończą właśnie bardzo dobry sezon. Świt Skolwin awansował do II ligi. Kotwica Kołobrzeg jest o krok od awansu do I ligi. Błękitni Stargard mogą mieć szansę na awans do II ligi w przyszłym roku. Nie idzie natomiast Dumie Pomorza, która na własne życzenie wypisała się z walki o mistrzostwo Polski w Ekstraklasie. Gorzej niż przed rokiem wyglądają także rezerwy Portowców. Drużyna zmieniła trenera. W kadrze pojawiło się kilka nowych nazwisk, które jednak nie powtórzyły rezultatu sprzed roku. Wówczas Pogoń II Szczecin zajęła w tabeli 2. miejsce. To już nie jest zmartwienie Świtu. Duma Skolwina myśli o następnym sezonie i nowych wyzwaniach.

Problemem Świtu Skolwin w lidze wyżej może być natomiast brak doświadczenia.

– Niewielu zawodników grało na poziomie centralnym. Z pewnością jest to jakieś wyróżnienie i nagroda dla tych chłopaków. Wierzę, że sobie poradzą. Powiem więcej: mam nadzieję, że będą szli do przodu – odpowiada trener Klepczarek.

Piotr Klepczarek jak Anita Lipnicka

Czy trener Piotr Klepczarek zostanie w Świcie Skolwin w przyszłym sezonie? Na to pytanie szkoleniowiec Dumy Skolwina odpowiada cytatem z piosenki Anity Lipnickiej, czyli „wszystko się może zdarzyć”.

– W piłce nożnej tak szybko się wszystko zmienia, że nie można zakładać co będzie w przyszłości. Teraz koncentruję się tylko na tym, żeby dokończyć sezon. Zależy nam, żeby powalczyć w Pucharze Polski. Po sezonie będziemy rozmawiali o tym, co dalej – dodaje Klepczarek.

Trener Piotr Klepczarek podpisał 12 miesięcy temu kontrakt wiążący go ze Świtem Skolwin do czerwca 2025 roku.

Świt Skolwin w zachodniopomorskim Pucharze Polski zagra 22 maja. Rywalem „Świtowców” będą Błękitni Stargard. W grze o zwycięstwo w rozgrywkach pozostało osiem drużyn. To Iskra Banie, Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg, Pogoń II Szczecin, Flota Świnoujście, Bałtyk Koszalin, Gwardia Koszalin, Świt Skolwin oraz Błękitni Stargard.

Zwycięzca wojewódzkiego Pucharu Polski otrzyma prawo do występów na ogólnopolskim szczeblu tych rozgrywek w przyszłym sezonie.