O tym, że w Szczecinie zobaczymy Imany wiemy już od pewnego czasu,. Dziś poznaliśmy pozostałych wykonawców głównej części programu Szczecin Music Fest, a wśród nich są takie ważne postacie jak Tomasz Stańko, Stacey Kent czy Sinead O`Connor !

Taka wiadomość w trwającym właśnie II Tygodniu Irlandzkim, na kilka dni przed dniem św. Patryka, na pewno bardzo ucieszy wielbicieli muzyki z Zielonej Wyspy. W Szczecinie 20 czerwca zobaczymy bowiem wykonawczynię  takich przebojów jak „Mandinka” czy „Nothing Compares To You” czyli  Sinead O`Connor. Wokalistka będzie promowała w Polsce swój nowy album "How About I Be Me (And You Be You?)", a oprócz naszego miasta, odwiedzi także Wrocław.

Cały, dziś ogłoszony  program festiwalu jest następujący:

- Tomasz Stańko 21.05.2013, godz. 20.00


- Nigel Kennedy 27.05.2013, godz. 20.00

- Stacey Kent 4.06.2013, godz. 20.00

- Sinead O'Connor 20.06.2013, godz. 20.00

- Balkan Beat Box 27.06.2013, godz. 20.00

 

Bilety na poszczególne występy, (a wszystkie odbędą się na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich)  kosztują od 45 zł do 100 zł. Co istotne ceny promocyjne obowiązują do ostatniego dnia marca. 

Wśród propozycji, które agencja Koncerty.com przygotowała na 10-ą edycję Szczecin Music Fest, największym zainteresowanie jak na razie wzbudził występ Imany, który został niemalże błyskawicznie wyprzedany (choć organizatorzy przewidują jeszcze pewną pulę biletów dla najwierniejszych abonentów swego newslettera). 

„Czarnym koniem” tej edycji może się jednak okazać występ bardzo wpływowej i ambitnej grupy z Nowego Jorku – Balkan Beat Box. stworzonej przez Ori Kaplana (ex-Gogol Bordello) i Tamira Muskata (Firewater, Big Lazy). Muzyka tej grupy  zapewne przyciągnie uwagę publiczności, która lubi żywiołową, eklektyczną mieszankę różnych gatunków w ekpresyjnym wykonaniu. Jak powiedział Dariusz Startek z agencji Koncerty.com „Zapowiada się  wielka taneczna impreza bo muzycy robią taki wiatrak na scenie jakby ich było ze stu, a nie trzech”.

 

Warto dodać, że w tym roku Miasto Szczecin wsparło ten koncertowy projekt, mający swoje duże  zasługi w promocji Szczecina,  kwotą 270.000 zł.