W Listopadowym nastroju grają przez cały rok. Ich utwory opierają się na mocnym wokalu, zaawansowanej technicznie i tłusto brzmiącej na koncertach gitarze i wstrzelającej się w punkt sekcji rytmicznej. Kwintesencja rocka.

Dopóki są gitary, scena i ludzie pod nią, żaden koncert nie jest nie typowy. To dla nich gramy, niezależnie od tego, gdzie przyjdzie nam to robić. Panowie muzycznym rodem z Listopada wiedzą jak robić muzykę – można się o tym przekonać słuchając ich nagrań, gdzie na pierwszy plan wybija się dynamika i ciekawej barwy silny wokal.

Zespół, wydając swój debiutancki krążek niecałe 3 lata temu, przekroczył próg oddzielający amatorów garażowego grania od świadomych muzyków. „Kręgi w czasie zatoczone” odświeżyły brzmienie polskiego rocka progresywnego, a prasa muzyczna nie szczędziła im pochlebnych recenzji (w tym magazyny Metal Hammer i Teraz Rock).

Na pierwszego czerwca muzycy zaplanowali premierę swojego drugiego albumu: „Życie O.S.T”. Tym razem chcieliśmy spróbować czegoś innego, napisać kawałki, które stworzą całość. To jest płyta o nas, o ludziach, którzy mieszkają w Polsce, o naszych zaletach, wadach, nałogach, zachowaniach, jednym słowem jest to soundtrack z życia – stąd też tytuł całego albumu - takimi słowami zespół opisuje swoje nowe wydawnictwo. Tuż przed premierą ich nowego dzieła kapela zamierza zaspokoić ciekawość fanów wypuszczając singiel „Wszyscy śnięci”, do którego powstanie również klip promujący.

Listopad to spotkanie w pół drogi między ciężkim rockiem i melodyjnością. Gitarowe partie Michała Węglickiego okraszone ciężkim basem i dodającą potężnego rytmu perkusją Marcina Prążyńskiego, natrafiają na bardzo silny, aczkolwiek pełen emocji głos Marka Środzińskiego, tworząc w ten sposób to, co grupa określa swoim brzmieniem.

Grupa wprowadzi nas w czwarty, ostatni dzień festiwalu, czyli 3 czerwca. Last but not least. Wystąpią przed popularniejszymi kapelami z krainy rocka. Zagrają przed Illusion, Comą Quo Vadis i Damianem Ukeje.

Szczecin Baltic Rock Meeting 2012

25.05.2012

KULT

LIPALI

CHORZY NA ODRĘ

POMORZANIE

» Kup bilety

27.05.2012

CARPARK NORTH (Dania)

OEDIPUS (USA)

MUCHY

TOO LATE

BONA FIDES

» Kup bilety

02.06.2012

HAPPYSAD

STRACHY NA LACHY

HURT

POWER OF TRINITY

FORTEPAIN

» Kup bilety

03.06.2012

ILLUSION

COMA

QUO VADIS

DAMIAN UKEJE

LISTOPAD

» Kup bilety

Istnieje także możliwość kupienia karnetów - informacje: www.brandhousenet.pl