Pierwsza projekcja już dzisiaj wieczorem. W dodatku z muzyką na żywo. Ruszają Zamkowe Noce Filmowe.

Cykl Zamkowych Nocy Filmowych 1 lipca zainaugurują „Pomorskie iluzje”, które zostaną wyświetlone na małym dziedzińcu o godz. 22:00. Filmowi będzie towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu dwóch duńskich muzyków z zespołu Czesław Śpiewa – akordeonisty Martina Bennebo oraz perkusisty Troelsa Sejr Drasbecka. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

„Pomorskie iluzje”, koprodukowane przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film, to obraz opowiadający o trzech mężczyznach, którzy próbują odnaleźć swoje miejsce w życiu. Pierwszym z nich jest emerytowany pilot helikoptera, Amerykanin, Mark Buller, który po służbie w Niemczech osiedlił się w nadbałtyckim miasteczku Darłowie, aby znaleźć tam nie tylko dom dla swojej ciągle rosnącej kolekcji pojazdów wojskowych, ale i ostatni brakujący w jego życiu element – żonę. Prawą ręką i jednocześnie wielbicielem Amerykanina staje się młody Michał Niewczas, albo po prostu „Mike", jak woli być nazywany. Bardzo angażuje się w pomoc w zrealizowaniu wymarzonej emerytury dla byłego pilota. Trzecim mężczyzną jest natomiast 82-letni lokalny iluzjonista Jan Konstantynow, który mieszka na drugim końcu miasta i wcale nie planuje emerytury, ale dalej walczy o pozostanie na scenie, gdzie czarował publiczność przez niemal pół wieku. 


W następne lipcowe wieczory na Zamku będzie można obejrzeć filmy z cyklu „Filmowe wakacje dookoła świata”. Wśród planowanych projekcji są m.in.: „Balzak i mała Chinka”, „Dokąd teraz?”, „Rzymska opowieść”, „Whisky dla aniołów”.

Z kolei sierpniowe seanse będą wyświetlane w dwóch cyklach - „Legendy muzyki” i „Miłości oblicza różne”. W ramach tego pierwszego zostaną pokazane, m.in.: „The Doors. Historia nieopowiedziana”, „Rolling Stones. W blasku świateł” czy „Niczego nie żałuję – Edith Piaff”. Natomiast „Miłości oblicza różne” to obrazy „Na zawsze Laurence” albo „Hello! How are you?”.

Projekcje będą dodatkowo poprzedzane prezentacją form krótkometrażowych.

Filmy w ramach Zamkowych Nocy Filmowych będą wyświetlane przez całe wakacje we wtorki i czwartki o godz. 22:00 na małym dziedzińcu. Oczywiście wstęp na wszystko jest wolny.

Cały program wraz z krótkimi opisami filmów można znaleźć tutaj

Zobacz też: Kino pod chmurką w Szczecinie