Największy przegląd kapel w regionie ma już swoich zwycięzców. Made In Szczecin 5 wygrała funk-rockowa grupa Frontrow, która w 10-dniowycm głosowaniu cieszyła się największą popularnością wśród internautów. Zespół zagra na premierze płyty Born In Szczecin vol. 5 na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. W gronie laureatów znalazło się jeszcze 7 innych szczecińskich zespołów. Jeden z nich dostanie dodatkowo szansę znalezienia się w tegorocznej edycji Festiwalu Młodych Talentów, w którego jury zasiada m.in. Katarzyna Nosowska.

Klip Frontrow z piosenką „Znam go od paru lat” wyświetlono podczas 10-dniowego głosowania Made In Szczecin 5 ponad 4 tys. razy. Fani wybrali go spośród 16 innych, które znalazły się w konkursie.

– Internauci głosowali na realne umiejętności zaprezentowane na żywo. Jako stowarzyszenie Made In Szczecin cieszymy się przede wszystkim z różnorodności naszej sceny, którą mogliśmy pomóc pokazać – mówi Karolina Woźniak, dyrektor artystyczny Made In Szczecin. – Zwycięzców mamy więcej niż jednego – dodaje Woźniak.

Męski kwartet Frontrow wygrał nagranie teledysku przez wSzczecinie.tv oraz miejsce na płycie Born In Szczecin vol. 5. Na składance, która ukaże się w lipcu, ze swoimi utworami znajdzie się również 7 innych kapel, które osiągnęły najlepszy wynik w głosowaniu. Nagrodę specjalną – drugi teledysk  dla wybranej przez siebie kapeli – przyzna stowarzyszenie Kamera.

Laureaci Made In Szczecin 5

1. Frontrow – świeże funkowe granie z melodyjnym męskim wokalem stało się dla nich przepustką do rozpoznawalności.

2. Synergia – potrafią dać do wiwatu solidnym riffem, potrafią też być refleksyjni.

3. Marry No Wane – „Zespół odczuć i przeżyć. Jeśli nazwanie naszego stylu miałoby nas ograniczać w tworzeniu, to wolelibyśmy tego nie robić...”.

4. Hotel Zero – gitarowy blues-rock, który podczas Made In Szczecin 5 przypomniał o dobrych polskich tradycjach gatunku.

5. Unuseless – rockowo swingują dzięki funkowi.

6. ETA – rock zamknięty w trzech wielkich literach.

7. Zielina – delikatny rock, a do gitar – wokal niewieści. W dobrej formie i bezpretensjonalnie.

8. Fallen Destiny – reprezentują cięższe brzmienia przeglądu. Sami mówią o sobie, że grają melodyjny post-hardcore.

Wygrać przegląd, a potem... na GryFonię

Zwycięzcy Made In Szczecin 5 zagrają na premierze składanki Born In Szczecin vol. 5, na której znajdą się zespoły z konkursu przeglądowego oraz bardziej doświadczone lokalne kapele. Scenę rozgrzeją 17 lipca na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich przed występem Chango i szczecińskich gwiazd. Premiera płyty szczecińskich wykonawców zwieńczyszczecińskie święto muzyki GryFonia. Cały dzień szczecinianie będą mogli liczyć na muzyczne atrakcje w różnych częściach miasta. Potem płyta pójdzie w świat. W tym roku wydajemy 3 tysiące egzemplarzy. Wszystko po to, by jak najlepiej promować szczecińską scenę – dodaje Karolina Woźniak z Made In Szczecin.

Przyglądnie im się Katarzyna Nosowska…

...ale nie tylko. Jeden zespół z ósemki laureatów Made In Szczecin 5 weźmie udział w ścisłych przesłuchaniach  Festiwalu Młodych Talentów bez konieczności przebycia etapu naboru. Będzie to okazja do powalczenia o pakiet nagród FMT oraz kolejna szansa na zdobycie szerszego grona słuchaczy niedługo po Made In Szczecin 5.

Ubiegłoroczną edycję festiwalu wygrał energetyczny duet Stonkatank z Lublina. W jury FMT zasiada m.in. Katarzyna Nosowska znana z grupy Hey czy Piotr Metz, dziennikarz radiowej Trójki.

Wspierają Made In Szczecin

Przegląd Made In Szczecin 5 jest wspierany przez Urząd Miasta Szczecina. Partnerem technologicznym przedsięwzięcia jest Stobno Records, które odpowiada za realizację dźwięku. Zespoły nagłaśnia WSOUND.pl. Dźwięki lepiej chłonie się przy dobrym oświetleniu, za które na koncertach odpowiada LS Project. Backline dostarcza Skle Muzyczny Rockman.

Sponsorami Made in Szczecin 5 są Galeria Kaskada, Follow me! i Stara Rzeźnia.

Działania na rzecz lokalnych kapel wspierają także Wasabi, Zamek Książąt Pomorskich, Akademia Sztuki w Szczecinie, Bistro na Językach i Francuzka Piekarnia, CupSell, Eggpart, stowarzyszenie Kamera oraz Szczecin Blog.

Projektowi Made In Szczecin medialnie patronują Kręcioła TV, Fabryka Zespołów, TopGuitar i dlastudenta.pl.