Unika odpowiedzi na pytania o pensje siatkarek i pracowników klubu. Krótko informuje o staraniach Chemika Police w poszukiwaniu nowych sponsorów. Prezes siatkarskiego zespołu Paweł Frankowski odpowiedział na maila od dziennikarzy portalu wSzczecinie.pl.

Chemik Police ma problemy finansowe, ponieważ główny sponsor zespołu, czyli państwowa spółka Grupa Azoty, zanotowała niepokojące wyniki finansowe w 2023 roku. To kolejno 555 milionów złotych straty w I kwartale, 543 mln zł w II kwartale oraz 743 mln zł w III kwartale ubiegłego roku. Teraz Azotów nie stać na utrzymanie obecnego wsparcia dla sportu zawodowego. Trwają negocjacje dotyczące wysokości umowy na 2024 rok. Niewykluczone więc, że związek firmy z branży chemicznej z siatkówką przetrwa. Z pewnością jednak zmienią się kwoty w excelowych tabelach.

Pytania do prezesa? Poprosimy mailowo

Chcąc zadać kilka pytań prezesowi Chemika Police Pawłowi Frankowskiemu, zostaliśmy poproszeni o przesłanie ich mailem. Kwestie, które chcieliśmy poruszyć, dotyczyły pensji zawodniczek i pracowników klubu, strategii na następne tygodnie i miesiące oraz współpracy z Grupą Azoty. Odpowiedź szefa polickiego klubu moglibyśmy zmieścić na pasku telewizyjnym.

Prezes Frankowski nie odpowiedział na pytanie związane z płatnościami wobec zawodniczek oraz pracowników klubu. Jako powód takiej decyzji podał zapisy kontraktowe. Nie dowiedzieliśmy się więc, czy możemy mówić o zaległościach oraz jakiego rzędu są to kwoty.

Aby uniknąć wszelkich wątpliwości, kopiujemy całość korespondencji mailowej i odpowiedzi na resztę pytań zadanych prezesowi Frankowskiemu.

Jakie kroki zostały podjęte, aby znaleźć alternatywnych partnerów wobec problemów finansowych Grupy Azoty? 

Rozmowy z podmiotami, które potencjalnie mogłyby pomóc klubowi, trwają.

Grupa Azoty odpowiadając na pytania naszej redakcji, poinformowała, że umowa sponsoringowa wygasła z końcem grudnia 2023 roku. Dlaczego więc logotyp sponsora nadal widnieje na strojach zawodniczek? Dostawaliście Państwo zapewnienia, że współpraca będzie kontynuowana?

Bo jest naszym właścicielem i liczymy na pozytywne zakończenie rozmów.

Proszę wyjaśnić w kilku zdaniach, jaka przyszłość czeka teraz Chemika Police. Jakie są szanse na dokończenie sezonu i jeżeli Chemik Police wystartuje w przyszłym sezonie, to w jakim składzie osobowym? Czy wygasające kontrakty zawodniczek zostaną przedłużone, czy wszystkie siatkarki z wygasającymi kontraktami mogą już szukać nowych klubów? Pytamy o kadrę na przyszły sezon. Z kogo będzie ona złożona? 

Przyszłość zależy od ewentualnego sukcesu prowadzonych rozmów. W przypadku braku sukcesu istnieje ryzyko, że nie dokończymy tego sezonu, dlatego trudno jest rozmawiać o kolejnym.

Czy sztab szkoleniowy zadeklarował gotowość do pracy w przyszłym sezonie, czy również przewidywane są w nim zmiany? 

Sztab zadeklarował chęć dalszej współpracy, ale musimy zapewnić gwarancję finansowania. Na tę chwilę jej nie mamy.