Rusza nowe połączenie ze Szczecina do stolicy Niemiec. Już od najbliższej niedzieli dojedziemy bez przesiadki do głównego dworca kolejowego (Hauptbahnhof) w Berlinie. I co może być zaskakujące, linia nie będzie obsługiwana przez kolej, ale przez komfortowy autokar. W pierwszej fazie uruchamiania nowej linii, tj. od 24 czerwca kursy będą obsługiwane 3x dziennie, a już od 15 lipca 6x dziennie.

To nie koniec udogodnień wakacyjnych na linii Szczecin-Berlin. W połowie lipca dojazd do ścisłego centrum stolicy Niemiec będzie jeszcze wygodniejszy. Częstotliwość kursów na Alexanderplatz ze Szczecina wzrośnie do 9x dziennie.

Na jakie przystanki będziemy mogli dojechać do Berlina autokarem od początku wakacji? 

Pasażerowie jadący ze Szczecina będą mieli od wakacji do dyspozycji 5 przystanków w stolicy Niemiec:

-        Alexanderplatz

-        Dworzec kolejowy główny (Berlin Hauptbahnhof)

-        Dworzec autobusowy (Berlin ZOB)

-        Lotnisko BER

-        Berlin Südkreuz

Linia obsługiwana będzie pod zielonymi barwami Flixbusa. Od 2015 roku połączenia Flixbusa na trasie Szczecin - Berlin realizuje szczeciński przewoźnik Follow me!

Wszystkie autokary do Berlina odjeżdżają ze Szczecina ze stanowiska nr 10 na dworcu autobusowym, przy placu Grodnickim 1 (dawny dworzec Państwowej Komunikacji Samochodowej – PKS).

Sprzedaż biletów na połączenia w nowym rozkładzie jazdy rusza już w czwartek 20 czerwca. Rezerwacji można dokonać na stronie www.flixbus.pl