Jeżeli ktoś uważa, że w kinie „Zamek” czekają go tylko powtórki filmów już znanych i nic nowego nie znajdzie w jego repertuarze to wrześniowy program może go zaskoczyć...

Pierwsza premiera to film „Szalona miłość” - dokument, który zobaczymy w „Zamku” od 1go do 4go września (codziennie o 19.30). Ten francuski film opowiadający o znanym projektancie mody Yves Saint-Laurencie, wyreżyserował Pierre Thoretton, który otrzymał za niego Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) na ubiegłorocznym festiwalu w Toronto.

Ciekawą propozycją będą niewątpliwie prezentacje w ramach 8. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja, które rozpoczną się 7 września od pokazu filmu „Mama” w reżyserii. Adelheid Roosen. Poza tym zobaczymy tego dnia także „Brzydkie słowa', (reż. Marcin Maziarzewski) „Decrescendo”( reż Marta Mironowicz),  „Schowek” (reż. David Lea) oraz „Uśmiechnij się i w nogi” (reż. Ray Jacobs). Po prezentacji tych krótkich form dzień później będzie możliwość obejrzenia 70 minutowej fabuły „Nora wciąż żyje (Nora is still alive)”wyreżyserowanej przez. Martina Jabsa . Na wszystkie projekcje w ramach tego cyklu wstęp jest wolny.

Także 8 września kino „Zamek” proponuje kontrowersyjny grecki dramat „Kieł” (który będzie pokazywany jeszcze przez kolejne trzy dni), natomiast tydzień później niespodziankę dla wielbicieli Geraldine Chaplin. Będzie to ostatni film z jej udziałem – czarna komedia „Moskitiera”

Wrześniowy repertuar uzupełniają takie interesujące tytuły jak niezwykły dokument Wernera Herzoga „Jaskinia zapomnianych snów”, dramat hiszpański „Mapa dźwięków Tokio” a także dwa filmy duńskie - nagrodzone w ubiegłym roku Oscarem dzieło Susanne Bier - „W lepszym świecie” oraz „Melancholia” Larsa von Trier z udziałem Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg i Charlotte Rampling.

Więcej szczegółów na ten temat programu kina (w tym ceny biletów i godziny rozpoczęcia seansów) znajdziemy na stronie http://zamek.szczecin.pl/kino/program.php