Najbliższe tygodnie będą ważne dla przyszłości Pogoni Szczecin – tak wynika z informacji, do których dotarli dziennikarze portalu wSzczecinie.pl. Inwestorzy, którzy mieli ulokować swoje pieniądze w szczecińskim klubie, nie porozumieli się z nowym prezesem Nilo Efforim.
Spis Treści

Pracownicy klubu widzą jednak światełko w tunelu. Brazylijski adwokat ma wrócić z odświeżonym pomysłem na finansowanie działalności portowej drużyny na początku marca. Rozmowy z inwestorami nie idą po myśli klubu – dowiedział się portal wSzczecinie.pl.

Środki od początku owiane tajemnicą

Już na konferencji prasowej, na której zaprezentowane zostały nowe władze klubu, zapytaliśmy o pochodzenie pieniędzy, które mają zasilić konto Dumy Pomorza. Świeżo upieczony prezes Portowców Nilo Effori odpowiedział, że czas na tę rozmowę przyjdzie później.

– Pieniądze pochodzą od inwestorów, których w tym momencie nie mogę ujawnić. Nie wykluczam, że tak się stanie w przyszłości, ale teraz nie mogę ich konkretnie nazwać. Środki pochodzą od współinwestorów. Mamy brazylijskie firmy, ale także te z Europy. Wszyscy mają zamiar przyczynić się do sukcesu całego projektu – tłumaczył Nilo Effori.

Jednocześnie nowy sternik Dumy Pomorza zapewniał, że ma przygotowaną strategię rozwoju spółki.

– Mamy plan odbudowy i restrukturyzacji klubu. Tym będziemy się zajmować już od poniedziałku. Byłoby z mojej strony nieodpowiedzialnością, gdybym podejmował dramatyczne decyzje od pierwszego dnia. Muszę poznać klub. Jestem prezesem dopiero od lekko ponad godziny. To, co mogę teraz powiedzieć, to to, że mamy plan na klub. W kwestii transferów – będziemy konsultować to z trenerem. Wiem, że musimy wzmocnić konkretne pozycje. W przyszłym tygodniu najprawdopodobniej zobaczymy trzech nowych piłkarzy. W kwestii restrukturyzacji – również zaczną pojawiać się nowe osoby w klubie – mówił podczas konferencji prasowej prawnik.

Tak się rzeczywiście stało. W zimowym okienku transferowym w granatowo-bordowej drużynie pojawili się wypożyczony Luizao (West Ham United) oraz zakontraktowani Benjamin Rojas (wolny transfer) i Renyer (wolny transfer).

Trwają rozmowy nad montażem finansowym

Kto przekaże więc finalnie swoje pieniądze na między innymi spłacenie 50-milionowego długu po poprzednim zarządzie klubu? To wie najprawdopodobniej tylko Nilo Effori. Aktualną sytuację w Pogoni Szczecin komentował w sportowym studiu wSzczecinie.pl wiceprezes Karol Zaborowski.

– Jestem w stu procentach przekonany, że wszelkie wątpliwości, które aktualnie są, zostaną – mam nadzieję, że nawet w tym tygodniu – rozwiązane. Najpóźniej tak, jak się umówiliście na wywiad z prezesem Efforim, czyli 14 marca – powiedział naszej redakcji Zaborowski.

Istotnie, zadaliśmy pytania o szczegóły finansowania Pogoni Szczecin. Wywiad dotyczący pieniędzy, które ma bądź których nie ma klub, odbędzie się 14 marca na Facebooku i YouTubie wSzczecinie.pl.