Spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę żłobka przy ul. Pszczelnej na osiedlu Książąt Pomorskich. Na razie powstała koncepcja, a na jej podstawie wizualizacje nowej zabudowy.

– Mamy opracowany program funkcjonalno-użytkowy nowego żłobka, wobec czego przystępujemy do realizacji inwestycji. Pierwszym krokiem jest procedura przetargowa. Liczymy na duże zainteresowanie ze strony firm budowlanych i konkurencyjne dobre oferty – mówi Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina ds. inwestycji i przedsiębiorczości.

Firmy zainteresowane tym zamówieniem mogą zgłaszać się do 10 maja. Zadaniem zwycięzcy przetargu będzie przygotowanie dokumentacji projektowej, a później realizacja prac budowlanych. Koszt zadania, który był szacowany na 10,8 mln zł, zweryfikują oferty składane przez potencjalnych wykonawców. Budowa będzie współfinansowana z rządowego programu Maluch plus 2022-2029.

Nowy żłobek powstanie w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 35 przy ul. Świętoborzyców. Będzie składał się z trzech odrębnych bloków z osobnymi wejściami. Znajdzie się w nich miejsce dla 12 oddziałów dla różnych grup wiekowych. Zespoły sal posiadać będą wspólną zmywalnię i rozdzielnię posiłków, a poszczególne sale osobne toalety i pomieszczenie na leżaki. Bloki będą połączone holem z szatnią.

Przygotowana zostanie sala sensoryczna, a na zewnątrz dwa place zabaw dla najmłodszych dzieci. Te nieco starsze mają bawić się na porośniętym zielenią, bezpiecznym tarasie na dachu budynku (o powierzchni 300 m2).

Pomyślano taż o zapleczu administracyjno-użytkowym, z miejscem dla administracji placówki, kuchni, pielęgniarki i psychologa, a także na magazyny oraz pomieszczenia techniczne i pomocnicze. Od strony ulicy Kułakowskiego dostępnych będzie 8 miejsc parkingowych.

Żłobek ma być gotowy w pierwszej połowie 2026 roku.