Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie rozdali ponad 200 tulipanów z okazji Dnia Kobiet. Spotkania ze szczeciniankami były dobrą okazją, aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jak mówią funkcjonariusze, zarówno zachowania pieszych, jak i kierowców są nadal sporym problemem w Szczecinie.

– To jest bardzo dobry moment, żeby przypomnieć wszystkim mieszkańcom Szczecina o podstawowych zasadach ruchu drogowego. Policjanci w mieście zwracają szczególną uwagę na zachowania pieszych, ale i kierowców. To są bardzo istotne elementy. Mają się przysłużyć temu, żebyśmy mieli jak najmniejszą liczbę ofiar wypadków drogowych – tłumaczy młodszy aspirant Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Policjanci rozpoczęli rozdawanie kwiatów na placu Szarych Szeregów po godzinie 9:00. Wraz z kwiatami wręczali kobietom także odblaski i inne gadżety przypominające o bezpieczeństwie.

– Dostałam odblaski. Przydadzą się, bo czasami wychodzę z domu wcześnie rano i widoczność jest słaba – powiedziała portalowi wSzczecinie.pl jedna z obdarowanych.

Następnie mundurowi udali się w okolice urzędu miasta. Panie reagowały uśmiechami.

– Właśnie jedziemy zadbać o swoje bezpieczeństwo, bo jedziemy na badania. To też bardzo ważne, ale za kwiaty dziękujemy – przyznały dwie kobiety czekające na tramwaj.

– Nasza akcja zbiegła się z dzisiejszym świętem kobiet. Każda z pań, która jest edukowana przez policjantów rozdających drobne upominki od Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, również otrzymuje kwiaty. To dodatek, żeby jak najdłużej zapamiętały zasady ruchu drogowego w związku z tym, że zostały tak mile zaskoczone – opowiada Pankau.

Policjanci „drogówki” przypominali o odblaskach, ale także o zasadzie ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego.