Najpopularniejsze arie operowe, operetkowe oraz pieśni neapolitańskie zabrzmią na Zamku Książąt Pomorskich już 9 marca z okazji Dnia Kobiet.

Koncert w wykonaniu Lucyny Boguszewskiej, solistki Opery na Zamku w Szczecinie oraz Adama Zdunikowskiego związanego z Operą Narodową w Warszawie został zatytułowany „Ach Kobiety, każdy kochać Was chce!”. Odbędzie się o godz. 17:00 w Sali królowej Katarzyny Leszczyńskiej (w Restauracji Zamkowej, wejście A, F).

Lucyna Boguszewska, którą już 22 i 23 marca będzie można zobaczyć w roli Anny w operze „Nabucco”, jest związana z Operą na Zamku w Szczecinie od 2003 r. Posiada na swoim koncie wiele występów zarówno w kraju, jak i za granicą. Wykonuje repertuar operowy, operetkowy oraz śpiewa pieśni najsłynniejszych kompozytorów takich jak F.Chopin, I.J.Paderewski, S.Moniuszko, S.Niewiadomski, W.Lutosławski, K.Szymanowski, F.Schubert, R.Schumann, C.Debussy, R.Strauss. Nie stroni też od innego rodzaju muzyki, w roku 2013 użyczyła swego głosu do nagrania ścieżki dźwiękowej dla szczecińskiego rapera Soboty, na płytę „ Dziesięć przykazań”.

Oprócz Boguszewskiej na scenie usłyszymy Adama Zdunikowskiego, który od 1991 r. jest solistą Opery Narodowej w Warszawie. Poza tym artysta współpracuje z wieloma teatrami operowymi, filharmoniami i orkiestrami w Polsce i za granicą, m. in. z Staatsoper w Hamburgu (w Niemczech) i Teatrem Narodowym w Pradze (w Czechach). Jego repertuar oratoryjno-kantatowy jest bardzo bogaty, obejmuje muzykę różnych epok, od baroku do współczesności.

Śpiewakom na fortepianie będzie towarzyszył Michał Francuz.

W programie koncertu „Ach Kobiety, każdy kochać Was chce!” znalazły się m.in.: „Granada” A. Lary, „Catari” M. Costa, „Mamma” C. Bixio, „Brunetki Blondynki” R. Stolza, „Wielka sława to żart” z Barona Cygańskiego J. Straussa, „Twoim jest serce me” z Krainy uśmiechu, „Pieśń Zoriki” z Cygańskiej miłości, „Pieśń o Willi” z Wesołej wdówki F. Lehara.

Bilety w cenie 45 zł normalny, 30 zł ulgowy są już dostępne w sprzedaży w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej przy ul. Korsarzy 34 (na Małym Dziedzińcu, wejście I).

Portal wSzczecinie.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.