Dobudówka wyraźnie odznacza się na tle bryły dotychczasowego marketu. Remont Lidla przy ul. Bandurskiego był konieczny z dwóch powodów: po pierwsze to jeden z najstarszych dyskontów w Szczecinie, a po drugie: mieszańcy od dawna narzekali, że obiekt jest za mały. Dzięki nowej części powiększone zostaną sala sprzedaży oraz zaplecze marketu.

Przebudowa Lidla przy ul. Bandurskiego w Szczecinie rozpoczęła się w marcu, a zakończyć ma się w maju br.

– Placówka jest modernizowana. Przewidywany czas remontu to ok. 3 miesiące – informuje Aleksandra Robaszkieiwcz z Lidl Polska.

Sklep nadal jest czynny, ale część parkingu zajęły ekipy budowlane. Dobudówka wyraźnie odznacza się na tle dotychczasowej bryły marketu.

Lidl przy ul. Bandurskiego był jednym z pierwszych w Szczecinie. Jego budowa przypadała na czas, gdy ekspansja sieci dyskontów nie była jeszcze tak wielka. Otwarcie odbyło się w 2007 roku.

– Sieć sprzedaży Lidl Polska liczy w tej chwili ponad 850 sklepów, ulokowanych na terenie całego kraju. Otwieramy kilkadziesiąt sklepów rocznie i takie tempo ekspansji planujemy utrzymać, rozwijając się w sposób organiczny – dodaje Aleksandra Robaszkiewicz.

Ostatnie nowe sklepy Lidl w Szczecinie rozpoczęły działalność w 2020 roku – w marcu w biurowcu Posejdon oraz w listopadzie przy ul. Stalmacha 23.