Zadziwiające połączenie w czasach, kiedy ścisłowcy i humaniści szukają tego, co ich dzieli: Iga Boryczka, informatyk z artystyczną duszą zaprojektowała oprawę graficzną płyty Born In Szczecin vol. 5. Składanka, która jest już muzyczną tradycją Szczecina ukaże się 17 lipca. Jej koncertowa premiera z występami gwiazd odbędzie na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich jako zwieńczenie GryFonii – Szczecińskiego Święta Muzyki.

Co roku stowarzyszenie Made In Szczecin szuka zdolnych grafików i plastyków związanych ze stolicą zachodniopomorskiego. Gdy płyta Born In Szczecin szykuje się  na wyjazd do tłoczni, organizowany jest konkurs na jej okładkę. W tym roku padł rekord zgłoszeń w konkursie . Wszystkim poświęciliśmy dużo uwagi. Wybór projektu Igi Boryczki był dla nas mocno intuicyjny. Obraz urzeka barwą i figurą, która w nim dominuje . Jednocześnie jest bardzo szczeciński… – mówi Karolina Woźniak, dyrektor artystyczny Made In Szczecin.

Iga pochodzi ze Słubic, do Szczecina przyjechała na studia. Zawsze była dobra z matematyki, ale jej pasją była szeroko pojęta sztuka. – Oglądanie obrazów jest dla mnie przyjemnością, bardzo lubię chodzić do galerii i muzeów. Szczególnie cenię Dalego, Rembrandta, van Gogha i Magritte’a. Myślę, że w każdym obrazie jest coś, co jest w stanie człowieka poruszyć – mówi zwyciężczyni konkursu na okładkę Born In Szczecin vol. 5.

Słubiczanka i szczecinianka w jednym  twierdzi, że dopiero raczkuje w dziedzinie grafiki, ale jednocześnie wiąże z nią swoją przyszłość. Tworzyła już grafikę na plakaty, ulotki, ale także do gier i aplikacji działających w systemie Android. W wolnych chwilach Iga lubi spacerować i biegać, wpadają jej wtedy do głowy pomysły na rysunki: – Moimi ulubionymi miejscami w Szczecinie są Park Kasprowicza i Cmentarz Centralny.

Składanka Born In Szczecin vol. 5 ukaże się w liczbie 3 tys. egzemplarzy – tyle samo razy w tradycyjnej formie zostanie powielona okładka stworzona przez Igę Boryczkę. Na krążku znajdą się laureaci przeglądu młodych kapel Made In Szczecin 5 oraz ich nieco starsi, związani ze Szczecinem koledzy po fachu. Na płycie usłyszymy utwory m.in. Baltic Neopolis OrchestraPiotra Banacha z projektem Q.E.D. oraz duetu Jazzowski i Mr Zoob.

Premiera krążka odbędzie się podczas Święta Szczecińskiej Muzyki GryFonia. Z tej okazji na Zamku Książąt Pomorskich zagrają „mistrzowie analogu” – zespół CHANGO oraz ich goście specjalni: Jacek „Budyń” Szymkiewicz (Pogodno, Nowe Sytuacje, Budyń i Bajzel) oraz Falcon1 (jeden z najlepszych didżejów w Polsce, turntablista). Supportem będzie grupa Frontrow, która wygrała przegląd Made In Szczecin 5 i okazała się tym roku najlepszą z młodych lokalnych kapel.

300 pierwszych gości koncertowej premiery otrzyma składankę Born In Szczecin za darmo. Wydarzenie rozpocznie się 17 lipca o 19:30 na dużym dziedzińcu, wstęp wolny.

 

Wspierają Made In Szczecin

Przegląd Made In Szczecin 5 jest wspierany przez Urząd Miasta Szczecina. Partnerem technologicznym przedsięwzięcia jest Stobno Records, które odpowiada za realizację dźwięku. Zespoły nagłaśnia WSOUND.pl. Dźwięki lepiej chłonie się przy dobrym oświetleniu, za które na koncertach odpowiada LS Project. Backline dostarcza Sklep Muzyczny Rockman.

Sponsorami Made in Szczecin 5 są Galeria Kaskada, Follow me!, Stara Rzeźnia i Bosman.

Działania na rzecz lokalnych kapel wspierają także Wasabi, Zamek Książąt Pomorskich, Akademia Sztuki w Szczecinie, Bistro na Językach i Francuzka Piekarnia, CupSell, Eggpart, City Taxi Szczecin, stowarzyszenie Kamera oraz Szczecin Blog.

Projektowi Made In Szczecin medialnie patronują Kręcioła TV, Fabryka Zespołów, TopGuitar i dlastudenta.pl.