Duet HVOB występował już w Polsce. W ubiegłym roku Anna i Paul zagrali m.in. na festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Szczecinianie zobaczyli ten kolektyw 23 września podczas MDF Festival i był to niewątpliwie bardzo mocny punkt programu tego wydarzenia. Dla wielu osób najatrakcyjniejszy.

Ciepły i czuły głos

HVOB, czyli Her Voice Over Boys, tworzą Anna Müller oraz producent Paul R. Wallner. Od kilkunastu lat prezentują własną wersję melodyjnego tech-house’u. Wydali już 5 albumów i są bardzo aktywni jeśli chodzi o występy na żywo. Niewątpliwie jednym z największych atutów tego zespołu jest głos Anny – na granicy szeptu, bardzo ciepły i czuły, przebijający się ponad pulsującym tanecznym rytmem większości kompozycji. Tego wieczoru w niektórych utworach do duetu dołączał także perkusista, co z pewnością urozmaiciło występ. Usłyszeliśmy m.in. takie kompozycje jak „Kid Anthem” z ostatniej płyty „TOO”, „Butter” z albumu „Rocco” czy numery z początków kariery Austriaków jak np. „Cool Melt”.

Mocna oprawa świetlna

Publiczność wypełniła niemalże cały hol Filharmonii, od początku żywo reagując na dźwiękowe „wyładowania”, wiele osób tańczyło lub rytmicznie się poruszało. Anna Müller także często kołysała się przy muzyce, którą grali razem Paulem. Bardzo ważną rolę pełniła też oprawa świetlna. Strumienie jasności przecinające przestrzeń w ciekawych układach, warstwach, znikające i znów się pojawiające, uzupełniały cały show i potęgowały wrażenia. W sumie artyści zaaplikowali nam około stu minut zróżnicowanych, przyjaznych wibracji. 

Minimalistyczne atrakcje

Widzowie byli raczej usatysfakcjonowani występem.

– Dla mnie było trochę za głośno, zwłaszcza że dużo było mocnego basu. Jednak ogólnie jestem zadowolony i cieszę się, że zdecydowałem się przyjść, bo to bardzo dobry zespół – mówił po zakończeniu wydarzenia Patryk. 

– To był bardzo udany kulturalny wypad do miejsca, które odwiedzam nieczęsto. Przeważnie właśnie wtedy, gdy gra wykonawca elektroniczny, a HVOB bardzo chciałem zobaczyć. Lubię takie minimalistyczne granie i życzyłbym sobie, żeby było więcej takich zespołów tutaj – skomentował Arek.

Kolejna elektroniczna propozycja muzyczna od Filharmonii to występ Jacaszka i Wesołowskiego z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii już 18 listopada w ramach cyklu Soundlab.