Lokalne smakołyki, spotkania ze świętym mikołajem, do tego liczne konkursy i zabawy dla dzieci oraz klimatyczne koncerty – w weekend Zamek Książąt Pomorskich zaprasza na Kiermasz Świąteczny pod hasłem „Smaki Pomorza Zachodniego”.

Już w ten weekend, 9 i 10 grudnia, na dziedzińcach Zamku Książąt Pomorskich odbędzie się kiermasz świątecznyAleja Zachodniopomorskich Smaków, na którym królować będą produkty tradycyjne Pomorza Zachodniego. Przez dwa dni producenci regionalni i lokalni wytwórcy czekać będą z przetworami, miodami, serami czy piernikami. Nie zabraknie też grzanych napojów i smakołyków do spróbowania na miejscu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie świąteczna atmosfera, a to wszystko za sprawą animacji dla najmłodszych, wyjątkowych koncertów i wizyt samego świętego mikołaja!

W sobotę punktualnie w południe odbędzie się uroczyste otwarcie kiermaszu, podczas którego zostaną przedstawieni wystawcy, a na scenie zaprezentują się Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie oraz Zespół Sygnalistów Dolina Płoni. Dzieci będą miały okazję wziąć udział w świątecznych zagadkach i konkursach. O godz. 15:00 scenę przejmie Szczeciński Chór Kameralny, a od godz. 16:00 święty mikołaj spotka się z najmłodszymi. To będzie doskonała okazja, by powiedzieć mu, co chciałoby się dostać pod choinkę! O godz. 17:30 swój program artystyczny zaprezentuje Szczecińska Grupa Artystyczna Arfik, a o godz. 20:00 przyjdzie czas na świąteczny koncert Tytusa Łajdeckiego TRIO.

W niedzielę od godz. 12:00 czekać będą konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych, a o godz. 15:00 Kasia Brzozowska i Robert Narwojsz zagrają dla obecnych na dziedzińcu świąteczny koncert „Rozśpiewany Mikołaj”. Również w niedzielę maluchy będą mogły spotkać się ze świętym mikołajem.

W sobotę Zamek zaprasza w godzinach 12:00-22:00, a w niedzielę w godz. 10:00-18:00. Wstęp na kiermasz jest bezpłatny. Będą też atrakcje płatne, m.in. możliwość zwiedzania wystaw zamkowych czy wejście na Wieżę Dzwonów. Więcej szczegółowych informacji: https://zamek.szczecin.pl/wydarzenie/wydarzenia-plenerowe/smaki-pomorza-zachodniego-kiermasz-swiateczny-na-zamku/.

PROGRAM

9 grudnia (sobota), godz. 12:00-22:00

12:00 Uroczyste rozpoczęcie kiermaszu, przedstawienie wystawców obecnych na Alei Zachodniopomorskich Smaków – produkty tradycyjne Pomorza Zachodniego
• Koncert zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie
• Świąteczne zagadki i konkursy dla dzieci
• Koncert Zespołu Sygnalistów Dolina Płoni
15:00 Koncert Szczecińskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Ludwiki Mitkiewicz
16:00 Spotkanie ze Świętym Mikołajem – program animacyjny dla dzieci
17:30 Koncert Szczecińskiej Grupy Artystycznej Arfik
18:10 Konkursy i zabawy dla dzieci
20:00 Koncert Świąteczny: Tytus Łajdecki TRIO
21:00 Świąteczne zagadki i konkursy

10 grudnia (niedziela), godz. 12:00-18:00

12:00 Rozpoczęcie kiermaszu
• Konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych / przedstawienie wystawców obecnych na Alei Zachodniopomorskich Smaków – produkty tradycyjne Pomorza Zachodniego
15:00 Koncert Świąteczny „Rozśpiewany Mikołaj” w wykonaniu Kasi Brzozowskiej i Roberta Narwojsza
16:00 Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Dodatkowe atrakcje (bezpłatne):
• Stoisko informacyjno-promocyjne Zamku: quizy, zabawy, atrakcje dla najmłodszych