W nastrojowej przestrzeni Zamku Książąt Pomorskich w dniach 6-8 grudnia br., już po raz drugi odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Wśród atrakcji nie zabraknie stoisk z potrawami świątecznymi, szopki z żywymi zwierzętami, zagrody św. Mikołaja z reniferami, konkursów kulinarnych oraz świątecznych atrakcji dla najmłodszych.

To druga edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego, organizowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Zamek Książąt Pomorski w Szczecinie. Program artystyczny zapewni Agencja Muzyczna Onomatopeja.

Impreza odbędzie się podobnie jak w przypadku pierwszej edycji na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Trzydniowe wydarzenie będzie świąteczną atrakcją dla mieszkańców Szczecina i regionu oraz dobrą okazją, by w rodzinnym gronie bawić się na tradycyjnym jarmarku. Na zaproszenie marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza w wydarzeniu uczestniczyć będą także dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz dzieci ze szczecińskich przedszkoli i szkół podstawowych.

 

Na małym dziedzińcu Zamku będzie można oglądać żywą szopkę z reniferami oraz zrobić zdjęcie ze Świętym Mikołajem. Dzieci szkolne i przedszkolne w piątek 6 grudnia przyozdobią choinki, które staną na małym dziedzińcu, a scena dużego dziedzińca – podobnie jak wnętrza Zamku – będzie miejscem występów grup tanecznych, konkursów i zabaw. W programie przewidziano również świąteczne opowieści, kolędowanie, koncerty, nagrody-niespodzianki, przemarsz orszaku Świętego Mikołaja oraz puszczanie kolorowych lampionów na bulwarach nad Odrą.

A tak było w zeszłym roku: