Legendarna kapela Rolling Stones, amerykański wokalista rockowy Lou Reed oraz polscy przedsiębiorcy będą bohaterami filmów, które w najbliższym czasie będzie można obejrzeć w Szczecinie w plenerze.

Na seanse pod chmurką w najbliższy wtorek i czwartek, punktualnie o 22:00, zaprasza Zamek Książąt Pomorskich. W ramach Zamkowych Nocy Filmowych będzie można zobaczyć „Rolling Stones. W blasku świateł” w reżyserii Martina Scorsese oraz „Berlin. Lou Reed” Juliana Schnabela.

Film o Rolling Stonesach zostanie wyświetlony we wtorek, 12 sierpnia, na małym dziedzińcu. Scorsese pokazuje w nim Rolling Stonesów, jakich świat jeszcze nie widział. Kręcąc jesienią 2006 film w słynnym Beacon Theater w Nowym Jorku, uchwycił wielką siłę legendarnego zespołu.

Z kolei dwa dni później, 14 sierpnia, również na dziedzińcu menniczym, będzie można obejrzeć muzyczno – dokumentalny obraz przedstawiający Lou Reed i jego berliński koncert, na który sama gwiazda, jak i jego fani czekali 33 lata.

Na oba seanse wstęp jest bezpłatny. Każda z projekcji zostanie też poprzedzona pokazem krótkometrażowych filmów animowanych, pochodzących z Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA. Przed pokazem będzie można jeszcze zobaczyć „Łów”, film koprodukowany przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film.

W sobotę natomiast, 16 sierpnia, odbędzie się kolejna odsłona „Kina pod chmurką” na poziomie P3 parkingu samochodowego w Galerii Kaskada. Tego wieczoru będzie można zobaczyć „Układ zamknięty” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego. Projekcja opartej na faktach historii o trzech przedsiębiorcach, którzy wskutek zmowy zostali oskarżeni o działalność w grupie przestępczej rozpocznie się o godz. 21:00. Wstęp i parking dla widzów są bezpłatne.