Reklamy i witryny kuszą świątecznymi ofertami. W mieście od kilku dni montują światełka i ozdoby. Trwają też przygotowania do bożonarodzeniowych jarmarków. W Szczecinie odbędzie się ich kilka.

Na Zamku

Ten najpopularniejszy, czyli bożonarodzeniowy jarmark na Zamku Książąt Pomorskich zaplanowano w drugi weekend grudnia (12 i 13 grudnia). Będzie to już czwarta edycja tego jarmarku.

Oba zamkowe dziedzińce zapełnią się straganami, na których będzie można kupić świąteczne prezenty i przysmaki, plac przy wieży dzwonów zamieni się w zagrodę reniferów, a na małym dziedzińcu stanie wenecka karuzela. W programie dwudniowego jarmarku znalazły się także koncerty, występy artystyczne, zwiedzanie Zamku, konkurs kulinarny i atrakcje dla najmłodszych w pracowni elfów.

Program jarmarku jest już dostępny na stronie zamekszczecin.pl

Na Pogodnie

Tydzień wcześniej, tj. 6 grudnia, w bożonarodzeniowe, ale i mikołajkowe prezenty będzie się można zaopatrzyć na świątecznym jarmarku rękodzieła na Pogodnie, dokładnie na placu W. Pawłowskiego, który organizuje rada tego osiedla. Na tym jarmarku każdy może być wystawcą, trzeba tylko zaopatrzyć się we własny stolik. Szczegóły dostępne są tutaj

W Starej Rzeźni i przy CH Ster

Świąteczny jarmark ponownie szykują też dominikanie. Ma się on odbyć 20 grudnia.

W ten sam weekend, tj. 19 i 20 grudnia planowane są Targi Świąteczne w Starej Rzeźni. Trwa właśnie poszukiwanie wystawców, którzy swoje zgłoszenia mogą wysyłać na adres info@oksuper.pl 

Z kolei aż 11 dni (od 12 do 22 grudnia) ma trwać jarmark bożonarodzeniowy w CH Ster na Gumieńcach.