Skecze i piosenki z okresu dwudziestolecia międzywojennego Piwnicy pod Baranami i repertuar Starszych Panów w wykonaniu Beaty Paluch, Rafała Jędrzejczyka i Janusza Butryma. 14 grudnia Piwnica... zawita w Zamku Książąt Pomorskich.

Program sobotniego występu powstał na kanwie buntu. To artystyczny sprzeciw wobec pseudokabaretów, które wymuszają śmiech sytuacyjnymi gagami na poziomie biesiadnym. To wyraz niezgody na amatorów, którzy udając zawodowców uczą się kwestii na pamięć. W sobotę artyści będą improwizować.

Na zamkowej scenie usłyszymy m.in. twórczość Wasowskiego, Przybory, Młynarskiego, Tuwima, Własta i Petersburskiego etc.
Jak tłumaczy jedne z artystów, Rafał Jędrzejczyk, to autorzy i kompozytorzy, którzy wymagają chociaż w minimalnym stopniu myślenia, a utwory powstałe za czasów panowania cenzury musiały mieć to podwójne dno, które skutkowało cudownym niedomówieniem.

W sobotę na Zamku Książąt Pomorskich zobaczymy trzech znakomitych artystów. Beata Paluch jest obdarzoną cudownym głosem aktorką Narodowego Teatru Starego w Krakowie. Rafał Jędrzejczyk jest aktorem teatralnym i filmowym, związanym z Narodowym Teatrem Starym w Krakowie i z Piwnicą pod Baranami. Natomiast Janusz Butrym na co dzień jest kierownikiem muzycznym Teatru Bagatela w Krakowie, pianistą, muzykologiem, kompozytorem i aranżerem.

Bilety na wydarzenie (w cenie 30 zł – bilet normalny i 20 zł – bilet ulgowy) można nabyć w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, które mieści się na Zamku Książąt Pomorskich (wejście „I”, tel. 91 48 91 630). Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez portal www.wszczecinie.pl