wernisaże

„Ilustracje prasowe” Pawła Kuczyńskiego

fot. materiały prasowe

Gdzie?
Galeria OBOK Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach przy ul. Siedleckiej 1a
Kiedy?
Piątek, 23.09.2022
O której godzinie?
19:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Już niebawem Galeria OBOK Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach wypełni się pracami rysownika Pawła Kuczyńskiego. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć ilustracje prasowe cenionego na całym świecie artysty.

 

Paweł Kuczyński to urodzony w Szczecinie w 1976 roku, uznany w świecie rysownik satyryczny, który za swoje znakomite ilustracje, komentujące otaczającą nas rzeczywistość, został uhonorowany rekordową liczbą nagród w konkursach na całym świecie. W swoim dorobku twórczym ma 150 wyróżnień i nagród o zasięgu międzynarodowym, m.in. Grand Prix 26. Nasreddin Hodja Cartoon Contest w Turcji (2006), I nagrodę International Cartoonfestival Knokke-Heist w Belgii (2008) czy II nagrodę World Press Cartoon Sintra 2011.

Swój talent szlifował podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, którą ukończył w 2001 roku, broniąc dyplom w zakresie rysunku u prof. Józefa Drążkiewicza. Od niemal 20 lat zajmuje się rysunkiem satyrycznym, a w ostatnich latach rysunkiem prasowym. Współpracuje z tygodnikami Wprost, Newsweek, Nie, dziennikiem Gazeta Wyborcza oraz miesięcznikiem Charaktery, gdzie poprzez swoje ilustracje interpretuje aktualne wydarzenia. Jego rysunki można zobaczyć również na okładkach albumów muzycznych i książek, w podręcznikach szkolnych i testach egzaminacyjnych w wielu krajach na świecie. Prace Kuczyńskiego niejednokrotnie stanowiły również ilustrację do kampanii społecznych, takich jak „Domowe zasady ekranowe” czy „Broń gotówki”.

Jego rysunki są przenikliwą obserwacją i ironicznym komentarzem do problemów współczesnego świata, odwołują się do bieżących wydarzeń poruszających opinię publiczną, błyskotliwie i celnie wskazują zagrożenia, prowokując do refleksji. Ilustracje Kuczyńskiego stanowią swoisty dialog z odbiorcą – nie wskazują mu jedynej możliwej drogi interpretacji lecz domagają się reakcji, impulsu do dalszej analizy. Stąd z pewnością wynika niekwestionowana popularność autora, który pozostaje blisko spraw ważnych dla współczesnego człowieka.

Wernisaż Pawła Kuczyńskiego pt. „Ilustracje prasowe” odbędzie się 23 września o 19:00 w Miejskim Ośrodku kultury w Policach.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję