koncerty imprezy kulinarne festiwale

II Festiwal Wina Pomorza Zachodniego

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 22.05.2022
O której godzinie?
13:00
Do kiedy?
Niedziela, 22.05.2022
Do której godziny?
19:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Druga edycja Festiwalu Wina Pomorza Zachodniego odbędzie się w dniach 20-22 maja na dziedzińcach Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Pierwsza edycja cieszyła się ogromną popularnością. W ciągu dwóch dni zamkowy dziedziniec odwiedziło ponad 5000 osób!

 

Impreza ma na celu popularyzację kultury winiarskiej, w tym zachodniopomorskich tradycji winiarskich, prezentację winnic działających na Pomorzu Zachodnim, a także integrację branży winiarskiej. Podczas majowej odsłony festiwalu na Dużym Dziedzińcu Zamku zaprezentuje się 10 producentów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Winnice Pomorza Zachodniego: Winnica Bekasiak, Winnica Binowo, Winnica Darłowo, Winnica Kojder, Winnica Rajkowo, Winnica Sydonia, Winnica Tecławska Góra, Winnica Turnau, Winnica Zodiak oraz Manufaktura Skarb Templariuszy.

Na uczestników wydarzenia czekać będą również stoiska z regionalnymi smakołykami i przekąskami, takimi jak rzemieślnicze sery, wędliny czy ryby. Dodatkowo, w Kinie Zamek odbywać będą się prelekcje poświęcone kulturze winiarskiej oraz zagadnieniom związanym z enoturystyką, czyli turystyką winiarską. Nie zabraknie też koncertów (w piątkowy i sobotni wieczór).

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję