koncerty

Hanako / Zwidy / Nie Najn Niet w Domku Grabarza

foto: fragment grafiki promującej wydarzenie / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 13.01.2018
O której godzinie?
20:30
Za ile?
20 zł
Opis wydarzenia
Szykuje się głośne otwarcie kolejnego roku w cyklu Tego Słucham. W sobotę, 13 stycznia, w Domku Grabarza zagrają: Hanako, Zwidy oraz Nie Najn Niet.
Hanako
Nerwy bez żadnej ochrony wystawione na dotyk. Emocje tak skrajne, że można wyrazić je tylko krzykiem. „A na drzewach zamiast liści będę wisiał ja / nie zapomnij / napluć mi w twarz / wiesz kim jestem, więc szykuj pętlę / szykuj pętlę”.

Jeden z najciekawszych składów warszawskiej sceny głośnych gitar. Nie ma sensu babrać się w łatki - czy to jeszcze, czy już jest screamo, czy ciągle noise rock czy może coś innego. Ważniejsze jest, że Hanako jest jak świeży powiew. Na koncie dwie epki + materiał, który jeszcze nie zagościł na nośnikach. W składzie dobrzy znajomy: Bibi (Evvolves), Mateusz (Melisa), Paweł (Spirit of the air) i Krzysiek (Zwidy).

Zwidy
Świeża krew. W maju wyszła ich debiutancka epka. Próbowałem ująć ją w jakieś ramy opisem, że to „piosenkowe indie przesiąknięte niewesołymi riffami, ale przefiltrowane post-rockowym i post-hardcore’owym hałasem”. Trzy szóstki zaznaczają, że "jeśli rodzimy niezal przegapi takie granie, to chyba wszyscy powinniśmy się w cholerę rozejść." Zwidy tworzą Artur Koszałko, Krzysztof Sarosiek, Kuba Korzeniowski.Nie Najn Niet

Solowy twór Bartosza „Niedźwiedzia” Matuszewskiego. To gorzowski gitarzysta, lider zespołów LiN i anTeny. Przez ostatnie 20 lat umaczany w wiele projektów solowych i składy lokalnych formacji min.: Król (koncertowy), Żółte Kalendarze, Hary Kriszna Fast Food, WTZ, Kawałek Kulki i wielu innych. W kwietniu tego roku wyszedł album „Rok Koguta”. Nie Najn Niet w odsłonie koncertowej przeradza się w duet, w którym Niedźwiedzia za perkusją wspiera Michał Wdowikowski.

 

Hanako | Zwidy | Nie Najn Niet | cykl Tego Słucham
sobota 13.01.2018, godz. 20.30
Domek Grabarza (Klub Storrady)
ul. Storrady 2, Szczecin
20 PLN
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję