Szczeciński Bazar Rozmaitości to obowiązkowa propozycja dla wszystkich miłośników dobrego jedzenia i ekologicznych produktów. Zadowoleni będą też pasjonaci designu i ładnych rzeczy, fani płyt winylowych oraz książek. Wrześniowa edycja wydarzenia odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Jak zawsze w postindustrialnych wnętrzach OFF Mariny na Pomorzanach.
Paprykarz szczeciński z dorsza, lemoniada pokrzywowa, keczup z dyni, słodycze i oliwy znad Bosforu, racuchy – to tylko kilka przysmaków, których będzie można spróbować podczas najbliższej edycji Szczecińskiego Bazaru Rozmaitości. Jak zapowiadają organizatorzy, w niedzielę (24 września od 10:00 do 16:00) na odwiedzających będzie czekać mnóstwo doskonałych ekoproduktów regionalnych i żywności sezonowej.

Jak co miesiąc na terenie OFF Mariny (ul. Chmielewskiego 18) znajdziemy stoiska kilkudziesięciu wystawców. Przyjadą nie tylko z Zachodniopomorskiego, ale również pobliskiego województwa lubuskiego i już od godz. 10:00 kusić będą pysznymi miodami, owocami prosto z sadu, zdrowymi przekąskami, wspaniałymi cistami, a także ekologicznymi serami, kefirami, jajkami, wędlinami przyrządzanymi wg rodzinnych receptur, naturalnymi przyprawami, świeżo wyciskanymi sokami.

Na miejscu będzie można przekąsić też coś na ciepło. Swój udział w Bazarze zapowiedziały food trucki serwujące m.in. zapiekanki prosto z pieca i burgery.

Po krótkiej przerwie powróci też Vinoteka, na stoisku której będzie można spróbować win morawskich i gruzińskich nalewanych prosto z beczki. - To unikatowy sposób serwowania. W naszym regionie tylko Vinoteka ma uprawnienia, by podawać wino bezpośrednio z beczki. Nasi goście bardzo czekali na ich powrót, podobnie zresztą jak my sami – mówi Michał Chaszkowski-Jakubów, organizator Szczecińskiego Bazaru Rozmaitości.

Na najbliższej edycji Bazaru nie zabraknie też rzemieślniczych piw i dobrej kawy. Poza dobrym jedzeniem w niedzielę w OFF Marnie znajdziemy też mnóstwo świetnego designu i rękodzieła. To okazja, by nabyć oryginalne szczecińskie pamiątki, autorskie torby, worko-plecaki czy pluszaki, zachwycające „lasy w słoikach”, piękne deski do krojenia i serwowania potraw, ręcznie wyrabiane mydło, lampy i ozdoby do domu.


foto: Mateusz Szklarski / materiały prasowe

Na odwiedzających niedzielną imprezę czekają również giełda winyli oraz punkt wymiany książek. Organizatorzy Bazaru zachęcają też do wsparcia Jadłodzielni. Jak zapewniają, przekazana żywność, już na drugi dzień trafi do potrzebujących osób. Podobnie jak w sierpniu, również podczas wrześniowej odsłony wydarzenia będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach tanecznych prowadzonych przez instruktorów ze szczecińskiej szkoły tańca Danceclub.

Najbliższa edycja Szczecińskiego Bazaru Rozmaitości będzie ostatnią przed wielkimi zmianami. Od października impreza zmieni nazwę na Bazar Smakoszy i będzie rozwinięciem ekobazaru, ale już bez rękodzieła i giełdy winyli. Na początku odbywać się będzie dwa razy w miesiącu, a docelowo co tydzień. Obok dobrze znanych wystawców mają pojawić się zupełnie nowi, a bogatszy wachlarz smaków ma zagwarantować planowana współpraca ze szczecińskimi restauracjami. Rękodzieło do OFF Mariny wróci w grudniu podczas dwudniowego Jarmarku Bożonarodzeniowego (9-10 grudnia).

Szczeciński Bazar Rozmaitości w najbliższą niedzielę, 24 września, można odwiedzać w godz. 10:00-16:00. Wstęp jest bezpłatny!


foto: Mateusz Szklarski / materiały prasowe