Zadaniem zgłoszonych śmiałków będzie rozwiązywanie zadań i odnajdywanie specjalnych punktów ukrytych w leśnych ostępach. A później będzie można spróbować swoich sił na torze łuczniczym albo posłuchać gawędziarza. Park Historyczny Komandoria Szczecin – Płonia, tworzony przez Tomasza Osaka, zaprasza na grę terenową „Szmaragd – Skarb Puszczy Bukowej”. W niedzielę, 24 marca (godz. 11-15), nad Jeziorem Szmaragdowym. Wydarzenie towarzyszyć będzie otwarciu przebudowanego zajazdu.

Start gry terenowej zaplanowano przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczej Szmaragd. O godzinie 11 na trasę wyruszą uczniowie z różnych szkół i grupy zorganizowane. W południe przyjdzie czas na uczestników indywidualnych.

Zapisywać się do zabawy będzie można na miejscu (w godzinach 11-14). Drużyny mogą liczyć do 3 osób, w tym przynajmniej jednego dorosłego opiekuna. Udział jest bezpłatny, ale trzeba pamiętać o ograniczonej liczbie miejsc. Decyduje kolejność zapisów.

Dużo atrakcji nad Jeziorem Szmaragdowym i bezpłatne warsztaty dla szkół

Gra terenowa to jednak nie jedyna atrakcja. Będzie można również postrzelać z łuku, spróbować swoich sił w różnych konkurencjach rycerskich albo skosztować średniowiecznej kuchni. Zaplanowano również spotkania z gawędziarzem i skrybą. A do tego wiele innych darmowych atrakcji przyrodniczych i historycznych.

Równolegle Park Historyczny Komandoria Szczecin – Płonia przygotował „Spotkanie z Historią” dla szkół partnerskich. W dniach 20-24 marca, uczniowie zwiedzają Szczecin szlakiem Gryfitów i uczestniczą w trzydniowych warsztatach artystycznych z rzeźby, ceramiki i fotografii. Wszystko w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Powstanie park tematyczny

Organizatorzy wydarzeń od lat znani są z rekonstrukcji historycznych i dużych wydarzeń plenerowych, na czele z Templariadą. Niedawno Komandoria pozyskała od miasta działkę w Płoni, na której ma powstać całoroczny park przybliżający historię średniowiecza.