spektakle i opery spotkania

Głosy Kany: Na Lightcie - o istocie światła. Spektakl + spotkanie

fot. Maciej Dziaczko | MATERIAŁY PRASOWE

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 29.02.2020
O której godzinie?
18:00
Za ile?
10 - 30 zł
Opis wydarzenia
W ramach projektu OKNO – ZBLIŻENIA przyglądaliśmy się dotychczas zagadnieniom teatru z różnych perspektyw, po raz pierwszy jednak ujrzymy tak jasno ciemne strony sceny z punktu widzenia doświadczonego pełnowymiarowego technika dramatycznego. Co może mieć do powiedzenia „techniczny”, któremu w końcu udało się wyjść z cienia? Jaki obraz teatru powstaje po latach przymusowego czuwania zza kulis? „Na Lighcie” to diaboliczny gabinet doktora Caligari, przewrotny traktat filozoficzny, uniwersalna przypowieść o fenomenie światła i jego braku, która pozwala zastanowić się, czym teatr nie jest i dlaczego mimo wszystko działa.

 

29 lutego 2020:

o godzinie 18:00 - "Na Lightcie", spektakl Grupy Korpuskularnej Light OFF (grygier, fibich, nykowski), biletowany

o godzinie 19:30 - "Światło jakie jest, nikt nie widzi", spotkanie z Wojciechem Ciesielskim, wstęp wolny

 

„Na Lightcie”

Co wydarzyło się na 40. urodzinach Wernera Herzoga? Co łączy wynalazek Jean Agustina Fresnela z 1722 roku, latarnię morską na Rozewiu i bose stopy Stenki? Czy kot może być jednocześnie żywy i martwy? Jaki kwiat kwitnie na wyspie Makarii w pobliżu Tasmanii i jaki z nim związek może mieć rzeźba kucającego chłopca Michała Anioła? Czy da się w jakikolwiek sposób połączyć technikę aktorską Tatsumiego Hijikaty z Gizelle Hrubesh? Jakie wydarzenia omal nie przerwały trzeciej wznowieniowej „Bożej rzeki” Pietuszkowa?

Grupa Korpuskularna LightOff Grygier / Fibich / Nykowski

Maszyna Goldberga: praca zbiorowa

serwomechanizmy: Patryk Ekonomiuk

kostium: Anna Kolanecka

udźwiękowienie maszyny: Rafał Foremski

premiera: 14-15 czerwca 2018

 

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Ciesielskim (między innymi wykładowcą psychofizjologii widzenia na Akademii Sztuki w Szczecinie): „Światło jakie jest, nikt nie widzi”.

Jakie światło jest, nikt nie widzi − na całe szczęście − i tylko fizycy starają się pojąć jego prawdziwą naturę. Co oczywiście nie przeszkadza nikomu posiadać własną i jedynie słuszną wizję tego, co widzi. Bycie domorosłym ekspertem na temat tego, co się widzi i jak się widzi każdemu się widzi jako coś oczywistego. Dlatego zwidy w ludzkim oku są tak niezwykle widowiskowym tematem do dyskusji.

 

Kupujcie bilety online: www.kana.art.pl/bilety.

Rezerwujcie bilety drogą mailową: paularudz@kana.art.pl.

Kupujcie bilety w Piwnicy Kany na godzinę przed spektaklami (wtedy płatność tylko gotówką).

Mamy w tym miesiącu dla Was też ciekawy bonus: do kupienia jest KARNET na 5 spektakli ("Sit-down Tragedy", "Gęstość zaludnienia", "Projekt: Matka", "Projekt: Ojciec", "Na Lightcie"), które gramy w tym miesiącu za 100/75 zł (więcej informacji pod numerem telefonu: 91 4330388).

FB: https://www.facebook.com/events/2685566691526573/

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję