Fredrika Stahl

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Poniedziałek, 09.12.2013
O której godzinie?
19:00
Za ile?
55-70 zł w przedsprzedaży do 30.11, następnie 70- 80 zł
Opis wydarzenia
W ramach Morza Muzyki wystąpi w Szczecinie Frederica Stahl !

Fredrika Stahl jest obecnie jedną z najgłośniejszych gwiazd nowej muzyki jazzowej i tzw. inteligentnego popu. Często porównywana jest do takich artystek jak Nora Jones, Lisa Ekdahl, Regina Spektor czy Emiliana Torrini. W jej piosenkach oprócz jazzu można odnaleźć elementy muzyki pop, soul, blues, swing oraz duch muzyki alternatywnej. W 2009 roku artystka została zaproszona do współpracy przy nagraniu nowej wersji swojej piosenki "Twinkle Twinkle Little Star" wykorzystanej w kampanii reklamowej jednej ze znanych marek samochodowych, co przyniosło artystce sporą popularność w Wielkiej Brytanii i na całym świecie.

W kwietniu 2013 roku nakladem wytworni Sony Music ukazała się ostatnia plyta "Off to Dance", czwarty autorski album Fredriki. Zarówno krytycy jak i publiczność podkreślają krystalizowanie się osobowości artystki oryginalnej i twórczej. Zdarzają się nawet porównania do wielkiej Kate Bush, zarówno pod względem wyrafinowania kompozycji jak i przebojowości wokalu. Pochodzący z najnowszej płyty utwór "Willow" od wiosny 2013 jest obecny na antenach wielu rozglośni radiowych, także w Polsce.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję