inne

Dyktando Uniwersyteckie 2019 | Szczecin

foto: materiały prasowe

Gdzie?
aula prof. Przemysława Małka, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US, ul. Mickiewicza 64
Kiedy?
Sobota, 18.05.2019
O której godzinie?
11:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dr hab. Edward Włodarczyk i prof. dr hab. Ewa Kołodziejek z Wydziału Filologicznego US, zapraszają mieszkańców województwa zachodniopomorskiego i studentów wszystkich szczecińskich uczelni do udziału w Dyktandzie Uniwersyteckim 2019, które odbędzie się 18 maja (sobota).

Otwarta formuła ortograficznych zmagań umożliwia zdobycie zaszczytnego tytułu Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii oraz cennych nagród finansowych: pierwsza nagroda to 3 000 zł, druga – 2 000 zł, a trzecia – 1 000 zł. Uczestnicy konkursu również i w tym roku spodziewać się mogą tekstu związanego tematycznie ze Szczecinem i Pomorzem.

Dyktando Uniwersyteckie, którego inicjatorką jest prof. dr hab. Ewa Kołodziejek, ma charakter cykliczny i tworzy nową regionalną tradycję corocznych zmagań z polską ortografią, w której do tej pory udział wzięło już niemal 400 uczestników. Pierwsza edycja odbyła się w maju 2015 roku z okazji XXX-lecia Uniwersytetu Szczecińskiego.

W tegorocznej rywalizacji o zaszczytny tytuł Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii mogą wziąć udział wyłącznie mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, bez względu na zawód i wykształcenie oraz studenci szczecińskich uczelni bez względu na miejsce zameldowania.

Rejestracja trwa od 23 kwietnia do 15 maja, do godz. 23:59. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej: www.swietous.usz.edu.pl/dyktando. Liczba uczestników ograniczona jest do 200 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

W skład zespołu oceniającego dyktanda wejdą językoznawcy z Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego, którzy pracować będą pod przewodnictwem prof. Ewy Kołodziejek. Realizację dyktanda wspomagać będą także studenci, członkinie i członkowie Koła Młodych Językoznawców US.

Na tegoroczne dyktando zapraszamy w sobotę, 18 maja, o godz. 11:00 do auli prof. Przemysława Małka, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US, ul. Mickiewicza 64.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję