Jeśli ktoś lubi klasykę światowego kina, gdzie odtwórcami głównych ról są nasi rodacy,oraz chce się zapoznać z twórczością Pierwszej Damy Polskiej Satyry, to powinien 28 stycznia o godz. 17.00 dotrzeć do Klubu 13 Muz

.„Pola NEGRI & Magdalena Samozwaniec”  to spotkanie z cyklu Kino i Literatura, na które serdecznie zaprasza Stowarzyszenie Twórców i Producentów Sztuki. Wstęp wolny.

Magdalena Samozwaniec to pisarka, córka Wojciecha Kossaka i siostra Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej. Właśnie ukazała się nowa książka autorki pt „Z pamiętnika niemłodej już mężatki”.Są to m.in. wspomnienia o Krakowie, anegdotki o rodzinie. Te niepublikowane teksty odnalazł po latach  Rafał Podraza – stryjeczny wnuk pisarki i postanowił przedstawić je szerszej publiczności, co także uczyni w Klubie 13 Muz.

Film „Sumrum” którego projekcja odbędzie się podczas spotkania to dzieło którego współtwórczynią jest Apolonia Chałupiec, czyli Pola Negri. Jest to dzieło w baśniowej konwencji, opowiadające o młodej tancerce, którą chcą zdobyć aż trzej mężczyźni. Któremu się to uda będzie można przekonać się w czwartek.

Serdecznie zapraszamy !