Ekologiczne produkty prosto od rolników, designerskie rękodzieło, giełda płyt winylowych, show room studentów Akademii Sztuki, food trucki – to wszystko w jednym miejscu! Już w najbliższą niedzielę odbędzie się Szczeciński Bazar Rozmaitości.
Wnętrza i podwórko Off Mariny na Pomorzanach znowu będą tętnić życiem. Już w niedzielę, 16 lipca, przy Chmielewskiego 18 zaplanowano trzecią edycję Szczecińskiego Bazaru Rozmaitości. To inicjatywa łącząca w jednym miejscu jarmark naturalnej i ekologicznej żywności, kiermasz designerskiego rękodzieła, zlot food trucków, giełdę winyli. Odwiedzający mogą również włączyć się w akcję bezpłatnej wymiany książek, wesprzeć ideę jadłodzielni, a w specjalnie przygotowanym show roomie obejrzeć twórczość studentów szczecińskiej Akademii Sztuki.

Jak zapowiadają organizatorzy, w najbliższą niedzielę napełnimy nasze torby i koszyki mnóstwem doskonałych produktów. Na stoiskach znajdziemy m.in.: nabiał, jaja, ekologiczne mięsa i wędliny, oliwy, miody, kawy, herbaty, piwa, wina, zdrowe wypieki i desery, przyprawy, przetwory z owoców, pieczywo, a nawet egzotyczne grzyby.

- Shimeji, enoki, pioppino, portobello, shiitake. Egzotyczne, kolorowe grzyby przywiezie dla Was Kuba z Dobre Grzybki z Tuchorzy. Takich wspaniałości nie kupicie nigdzie indziej w Szczecinie – zaznaczają na Facebooku organizatorzy bazaru.

Bezpośrednio od rolników będzie można nabyć też sezonowe warzywa i owoce.

 

Szczeciński Bazar Rozmaitości to również świetna okazja do kupienia płyt winylowych. W niedzielę w Off Marinie swój kram rozstawią pasjonaci i miłośnicy czarnych krążków z Tysięcy Winyli. Przywiozą ze sobą około 1,5 tys. płyt, które będzie można kupić za 5, 10 albo 15 zł.

Na podwórku przy Chmielewskiego 18 zaparkują też mobilne restauracje, w których będzie można się wzmocnić po zakupowym szaleństwie. Swój udział w bazarze zapowiedziały m.in. Bajgle Króla Jana i Lodowe Rollsy. Na miejscu będzie można także spróbować zimnego kraftowego piwa czy wina z beczki.

Niedzielny Bazar Rozmaitości odbędzie się w godz. 10:00 – 16:00. Wstęp i parking są bezpłatne.