Sporo ciekawych wydarzeń odbędzie się w drugiej połowie lipca w Szczecinie, dlatego postanowiliśmy przygotować osobne zestawienie. Oto lista tych największych.
JARMARK JAKUBOWY 2016
Już w czwartek, 21 lipca, rozpocznie się 8. edycja Jarmarku Jakubowego. W tym roku organizatorzy zapowiadają ponad 200 wystawców, których stoiska staną na pl. Orła Białego i w okolicach katedry. Oprócz tego w programie znalazły się także koncerty m.in. Alicji Majewskiej, Cafe Jazz Trio, Tadka Wasilewskiego, zespołu Sharena, duetu Jackpot, Roma i Technicolor, Friday Blues Band, pokazy tanga argentyńskiego, zwiedzanie katedry z przewodnikiem, warsztaty zielarskie. Udział jest bezpłatny. Jarmark będzie można odwiedzać przez cały weekend.

TANECZNA GALA DISCO w Teatrze Letnim
Także 21 lipca szykuje się gratka dla fanów muzyki disco. W czwartek w Teatrze Letnim w Szczecinie odbędzie się „Taneczna Gala Disco”, podczas której zagrają zespoły Piękni i Młodzi, Playboys oraz Cliver. Początek o 19:00. Bilety 25 – 40 zł.

OTWARCIE SĄSIEDZKIEGO OGRODU KULTURY na skwerze przy ul. św. Ducha 11

Natomiast 23 lipca zaplanowano wielkie otwarcie Sąsiedzkiego Ogrodu Kultury, który wygrał internetowy konkurs organizowany przez Kompanię Piwowarską Lech i Fundację Urban Forms. Zaniedbany skwer przy ul. Świętego Ducha zamienia się w otwarty ogród dla mieszkańców. W sobotę zostaną w nim posadzone rośliny, odbędzie się sąsiedzki piknik i tworzony będzie mural, wieczorem przygotowano projekcję na budynku Trafo oraz koncert zespołu Ma. SOK zaprasza w sobotę od 11:00. Więcej tutaj

DĄBSKIE WIECZORY FILMOWE na plaży w Dąbiu

Z kolei 25 lipca w Szczecinie rozpocznie się 10. edycja Dąbskich Wieczorów Filmowych. Z okazji jubileuszu impreza potrwa aż siedem dni. W Klubie Delta przy Racławickiej 10 oraz na plaży nad jeziorem Dąbie będzie można spotkać się m.in. z twórcami „Baby Bump”, reżyserem i odtwórcą głównej roli w filmie „Kamper”, który w miniony piątek wszedł na ekrany kin, Katarzyną Herman występującą w „W sypialni”, Gabrielą Muskałą, którą można było zobaczyć m.in. w „Moje córki krowy” czy "Serce, serduszko" oraz Januszem Chabiorem z „Żyć nie umierać”. Filmowy festiwal zakończy się 31 lipca. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Więcej szczegółów dotyczących programu można znaleźć w naszym tekście „Już wiadomo co w tym roku obejrzymy na plaży w Dąbiu”.

MACY GRAY na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich
Również w lipcu na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich wystąpi największa gwiazda tegorocznego festiwalu Szczecin Music Fest 2016. Już 27 lipca zaśpiewa tam Macy Gray, jedna z największych gwiazd neo soul. Bilety na koncert kosztują 125 – 145 zł. Szczegóły tutaj

LORA SZAFRAN w Starej Rzeźni

Natomiast 29 lipca w Starej Rzeźni na Łasztowni będzie można usłyszeć Lorę Szafran, uznawaną za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych. Bilety na ten koncert kosztują 120 zł. Szczegóły tutaj

PLAŻOWE SILENT DISCO przed Azoty Areną

Na 29 lipca zapowiadana jest także kolejna edycja Plażowego Silent Disco. To impreza, na której tańczy się do muzyki słyszanej tylko w słuchawkach. Do wyboru jest zawsze kilka kanałów muzycznych. Impreza odbędzie się na „plaży” przed Azoty Areną. Wstęp kosztuje 10 zł.

FRANCUSKIE PIOSENKI na dachu Zamku

W ostatni piątek lipca zaplanowano także pierwszy koncert na największym tarasie widokowym w mieście. 29 lipca odbędzie się tam recital piosenki francuskiej w wykonaniu Ewy Kabsy, podczas którego będzie można usłyszeć piosenki Edith Piaf, Charlesa Aznavoura, Jacquesa Brela, Juliette Greco oraz Serga Reggianiego. Recital rozpocznie się o 21:30. Bilety kosztują 30 zł.

CANADIAN BRASS w filharmonii
Także 29 lipca w szczecińskiej filharmonii wystąpi najsłynniejszy kwintet blaszany na świecie – Canadian Brass. Artyści zaprezentują swój szeroki repertuar od muzyki klasycznej po współczesne kompozycje Johna Lennona i Paula McCartney’a. Bilety kosztują 30 i 40 zł.

WIESŁAW PIEREGORÓLKA i SWINGOWI EKSCENTRYCY na dziedzińcu Zamku
30 lipca Zamek Książąt Pomorskich zaprasza na koncert odświeżonych przebojów ery swingu. Na zamkowym dziedzińcu Wiesław Pieregorólka wraz z m.in. Henrykiem Miśkiewiczem, Robertem Majewskim, Jackiem Namysłowskim i Big Collective Band (reaktywowanym po latach big bandem) zaprezentuje żywiołowe wykonania znanych tematów, takich jak np.: In the Mood, Moonlight Serenade, Take the A Train, Satin Doll czy On the Sunny Side of the Street w nowych, ekspresyjnych aranżacjach. Bilety kosztują 30 i 60 zł.

OCEAN FANFARE w filharmonii

Z kolei 31 lipca Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie zaprasza na koncert Tomasza Dąbrowskiego, uznawanego za jednego z najoryginalniejszych trębaczy młodego pokolenia w Europie. Artysta wystąpi wraz ze swoim zespołem, czyli Svenem Dam Meinildem, Richardem Anderssonem i Peterem Bruunem. Bilety kosztują 10 i 20 zł.